Jaunais „Volvo FH” iegūst prestižo „red dot” dizaina balvu

01 - Volvo FH_Red dot 2013

Jaunais „Volvo FH” kravas vilcējs ieguvis viena no pasaulē prestižākajiem produktu dizaina konkursiem – „red dot product design award” balvu, ziņo zviedru uzņēmums „Volvo Trucks”.

Šo starptautiski atzīto apbalvojumu, kā jau priekšā saka pats konkursa nosaukums, piešķir par izciliem dizaina sasniegumiem. Konkursā ir pārstāvēti produkti no visdažādākajām nozarēm – modes preces un aksesuāri, celtniecības projekti, transportlīdzekļi, elektronika, mēbeles u.c.

Kopš 1950.gada notiekošajā „red dot product design award” šogad starptautiska žūrija balvas piešķīra 19 dažādās kategorijās. 1865 ražotāji, dizaineri un arhitekti no 54 pasaules valstīm bija iesnieguši 4662 konkursa pieteikumus. Savukārt žurijā bija 37 visā pasaulē atzīti dizaina jomas eksperti no 24 valstīm. Jaunais „Volvo FH” saņēma šo prestižo balvu kategorijā Nr.16 – autobūve un transports.

Zīmīgi, ka jaunākais „red dot” ieguvēju saraksts publiski vēl nemaz nav pieejams, jo oficiālā balvu pasniegšanas ceremonija Esenes (Vācijā) „Aalto Theatre” operteātrī notiks tikai 1.jūlijā.

Tajā piedalīsies vairāk nekā 1000 viesu no dizaina, rūpniecības, politikas un mediju nozarēm (fotogalerijā „AutoMedia.lv” piedāvā ieskatu 2012.gada ceremonijā).

„Mēs esam ārkārtīgi pagodināti un priecīgi iegūt tik prestižu apbalvojumu vienā no lielākajiem un pazīstamākajiem dizaina konkursiem pasaulē. Mēs pievērsām lielu uzmanību jaunā FH dizaina un emocionālajiem aspektiem, kam komerctransporta nozīmē parasti netiek piešķirta liela nozīme. Ir lieliski apzināties, ka „red dot” žūrija ir novērtējusi mūsu darbu,” gandarījumu neslēpj „Volvo Trucks” dizaina direktors Rikards Orels.

"red dot" dibginātājs Pēters Zeks

“red dot” dibinātājs Pēters Zeks

„Izcilas dizaina prasmes un biznesa panākumi mūsdienās ir nedalāmas lietas. „red dot award: product design 2013” uzvarētāji ir paraugs augsti attīstītai dizaina kultūrai un nozarei. Mūsdienās kļūst arvien grūtāk un grūtāk atšķirt produktus ar labu dizainu. Atšķirības bieži vien ir tikai detaļās. Tomēr produkti, kas izpelnījušies starptautiskā red dot konkursa žūrijas locekļu atzinību, nepaliks nepamanīti arī plašākai sabiedrībai un noteikti būs konkurētspējīgi visā pasaulē,” saka „red dot” dibinātājs un izpilddirektors profesors Dr. Pēters Zeks.

Jaunais „Volvo FH” un citi konkursā uzvarējušie dizaina produkti tiks demonstrēti īpašā četras nedēļas ilgā izstādē „red dot design museum“ no 2013. gada 2. jūlija līdz 28. jūlijam. Pēc tam uzvarētāji tiks iekļauti pastāvīgajā muzeja ekspozīcijā, kas būs apskatāma vismaz vienu gadu. Muzejs atrodas Cehe-Colverainas akmeņogļu raktuvju rūpnieciskajā kompleksā Esenē, kas ir pasaules kultūrmantojuma objekts un lielākā pastāvīgā mūsdienu dizaina izstāde pasaulē.

 

 

Birkas: