Jauns „Trafic” un dvīnis “Vivaro” – jau šovasar

Renault_photo

Franču autoražotājs „Renault” ziņo, ka šovasar gatavojas laist klajā minivena un vieglā komercfurgona „Trafic” (augšējā attēlā) jauno paaudzi. Vienlaikus par jauna tā paša segmenta automobiļa izlaidi šovasar ziņo arī “General Motors” sastāvā ietilpsošais vācu ražotājs “Opel”.

„Trafic” kopējais pārdošanas apjoms modeļa vairāk nekā 34 gadus ilgās, plaukstošās karjeras laikā ir pārsniedzis 1,6 miljonus vienību. Kā zināms “Tafic” ir franču autokompānijas globāls modelis un jau 1997.gadā pirmās paaudzes “Trafic” zem nosaukuma “Arena” parādījās arī “Opel” klāstā (vienlaikus Brazīlijā arī kā “Chevrolet Trafic”), bet kopš 2001.gada faktiski analogs “Trafic”otrās paaudzes auto ”Opel” komercmašīnu gammā ieguva nosaukumu ”Vivaro” (vienlaikus arī “Nissan” klāstā kā ”Primastar”).

Opel Vivaro

Ilustrācijas, ko šodien (4.02.) vienlaicīgi izplatījuši franču un vācu ražotāji, ir aplūkojamas tikai gaidāmo modeļu siluetu aprises. Franču zīmola mašīnas datorattēls šķiet ievērojami avangardiskāks, taču ir arī kopīgas iezīmes un

jāatzīst laikam, lai gan attēlos redzamais jūtami atšķiras, ka abi auto iemieso katrs sava zīmola jauno identitāti.

Mans mērķis bija izveidot dinamisku, pārliecinošu korpusu, neupurējot modeļa robustumu vai funkcionālās ērtības, kādas klienti sagaida no sava kravas furgona,” atklāj jaunā „Trafic” dizaineris Kijuns Jungs. Savukārt “Opel” vēl lakoniskājā paziņojumā sacīts, ka “Opel pasažieru automobiļiem aizgūti tādi autoražotāja tipiskākie stila elementi kā izteiksmīgā priekšējā reste un spārnu formas elementi“.

Ar „Trafic” trešās paaudzes modeli „Renault” vairāk nekā jebkad ir koncentrējies uz biznesa klientu vajadzībām, piedāvājot „inovācijas labākai dzīvei” („Innovation for a Better Life”).

Vieglā komerctransporta ražotāja, kas ir vadošais Eiropā kopš 1998. gada, radītā kravas furgona pievilcību vairo tā uzlabotais stils, jaunas tehnoloģijas un jaunu dzinēju klāsts, kuros izmantotas zināšanas, kas gūtas Formula 1 sacīkšu pasaulē.

Drīzumā tiek solīta arī sīkāka informācija kā par jauno „Renault Trafic”, tā arī par “Opel Vivaro”.

Birkas: