Ķīnieši piedāvā elektrobusu ziemeļu reģioniem

BYD_ebus_1

Starptautiskajā izstādē „Busworld Kortrijk” ķīniešu kompānija „BYD” prezentējusi speciāli aukstā klimata reģioniem sagatavotu elektriskās piedziņas zemās grīdas autobusu.

„BYD eBus” ziemeļu specifikācija no siltajiem reģioniem paredzētiem autobusiem atšķiras ar sevišķi „dzīvotspējīgiem” litija-fosfāta akumulatoriem. Ķīniešu elektrobusa baterijas kapacitāte ir 600 Ah, un tā dzīves cikls ir pagarināts līdz 4000 uzlādes reizēm.

Kā liecina ražotāja informācija, „eBus” ar vienu uzlādi var veikt līdz 250 km distanci. Proti, tā elektromotora vidējais enerģijas patēriņš ir 130 kW/h, tātad par 80% zemākas degvielas izmaksas nekā dīzeļa dzinējam.

BYD_ebus_2

Lai atjaunotu akumulatoru strāvas rezervi ar ātrās uzlādes ierīci, ir nepieciešamas nepilnas piecas stundas.

Autobusu darbina divi elektromotori ar 90 kW jaudu.

Tie atrodas aizmugurējo riteņu rumbās. „BYD” elektrobusa maksimālais ātrums ir 70 km/h.

Pateicoties alumīnija paneļu izmantošanai, „eBus” pašmasa ir tikai 13 400 kg. Turklāt vieglmetāla virsbūvei ražotājs sola 20 gadu pretkorozijas garantiju.

Nīderlandes izstādē „BYD Auto” demonstrēja 12 m garu zemās grīdas modeli, taču informācija liecina, ka piedāvājumā ir arī 7 un 8-metrīgi autobusi, kā arī 18-metrīgs modelis ar lokano sakabi.

Kortrijkā „BYD eBus” kā videi draudzīgākais eksponāts nopelnīja speciālo balvu „Label Ecology 2013”. Tagad tam jāiztur praktiskie pasažieru pārvadājumu testi, kas notiks Kopenhāgenā (Dānijā) un Helsinkos (Somijā).