„Komatsu” laiž laukumā pusautomātisko milzi

Komatsu D155AXi-8 crawler dozer

Pazīstamais celtniecības tehnikas ražotājs „Komatsu America Corp.” ir paplašinājis savu „gudro” traktoru saimi, pievienojot tai „D155AXi-8” – šobrīd lielāko pasaulē pusautomātisko buldozeru.

Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, šis ir jau sestais traktoru modelis, kas aprīkots ar „Komatsu” patentēto „IMC” intelektuālo vadības sistēmu.

„Mūsu „D155AXi-8” ir ideāla mašīna apjomīgiem grunts sagatavošanas darbiem. Tā ar maksimālu precizitāti spēj pārvietot milzīgu daudzumu grunts materiāla,” tiec „Komatsu Intelligent Machine Controls” produktu menedžeris Džeisons Anetsbergers.

Pateicoties hidrostabilizatoram un sensoriem, kas uzrauga hidraulisko cilindru darbību, „IMC” sistēma spēj kontrolēt buldozera šķūres gaitu un slogojumu. „Komatsu” pārstāvji norāda, ka šī sistēma nodrošina par 8% augstāku grunts materiālu pārvietošanas efektivitāti nekā citu konkurentu piedāvātie risinājumi. Turklāt atšķirībā no tiem, „IMC” vadībai nav nepieciešams uz buldozera lāpstas novietot jelkādu citu aprīkojumu. „D155AXi-8” sensoru sistēma tiek kontrolēta, izmantojot tikai vienu nelielu mikroviļņu antenu, kas atrodas uz traktora jumta.

komatsu-d155ax-8-crawler-dozer

Vareno buldozeru darbina 15,24 l „Komatsu SAA6D140E-7” dīzeļdzinējs ar 354 ZS jaudu – tas atbilst stingrajiem „Tier 4 Final” emisiju standartiem – komplektā ar automātisko pārnesumkārbu un elektronisku hidrotransformatora bloķēšanas sistēmu.

Bez tam zemes darbu efektivitāti uzlabo oriģinālā „Sigmadozer” lāpsta,

Tā projektēta ar aprēķinu, lai pārvietojamo augsnes masu veltu šķūres centra virzienā, tādējādi mazinot stumšanas pretestību. Testi pierādījuši, ka tā ļauj ar mazākiem jaudas zudumiem pārvietot par 15% vairāk grunts materiālu nekā tuvākie sāncenši šajā „maksibuldozeru” klasē.

Birkas: