Kravas auto degvielas patēriņš tieši atkarīgs no vadītāja prasmēm

The Drivers’ Fuel Challenge 2013 02

No 23. maija līdz pat 28. jūnijam notiek ekonomiskas autov adīšanas sacensību ‘’The Drivers’ Fuel Challenge’’ Latvijas kvalifikācijas braucieni. Dalību šajās sacensībās var pieteikt internetā, un tām līdz šim reģistrējušies 88 autovadītāji.

’’Aizvadītas pirmās četras sacensību kvalifikāciju dienas, kurās savas auto vadīšanas prasmes demonstrēja 29 autovadītāji.

Arī šogad labākā un sliktākā rezultāta amplitūda ir ievērojama – turpat 50%!

Kvalifikācijas braucieniem vēl atlikušas astoņas aizraujošas dienas un paredzams, ka konkurence par iekļūšanu Latvijas finālā būs vēl sīvāka nekā iepriekš,’’ tā Dace Rostoka, “Volvo Truck Latvia” mārketinga vadītāja.

Sacensību automašīnas specifikācija

  • Jaunā Volvo FH sērijas automašīna;
  • 460Zs;
  • EEV Euro 5;
  • I-Shift kārba ar I-roll funkciju;
  • Adaptīvā kruīza kontrole (ACC);
  • VEB+ (510Zs)
  • Kopējais sastāva svars 28,6t.

Sacensību distance – 41,3 km; laika ierobežojums – 50min.

Par ‘’The Drivers’ Fuel Challenge’’

Ekonomiskas autovadīšanas sacensības Centrālās un Austrumeiropas reģionā notiek kopš 2012. gada, kad tajās piedalījās vairāk kā 1600 dalībnieku no 18 valstīm.

Degviela veido lielu daļu no transporta uzņēmumu kopējām izmaksām, un autovadītāja prasmes ir ļoti nozīmīgas. Tieši tāpēc profesionāli kravas automašīnu autovadītāji sacentīsies, kurš braucot patērēs vismazāk degvielas.

Šogad laikā no marta līdz septembrim notiks vietējo sacensību kvalifikācijas un valsts mēroga fināli. Oktobrī visi valstu čempioni tiksies The Drivers’ Fuel Challenge lielajā finālā, kas šoreiz notiks Opatijā, Horvātijā. Autovadītāji pārbaudīs savas prasmes un sacentīsies  par čempiona titulu, kā arī par galveno balvu – jaunu „Volvo V40”.