Kravas auto komplektējošo detaļu ražotājs “Malnar Sheet Metal” Ventspilī atver jaunu rūpnīcu

Malnar Sheet Metal 01

Pēc septiņiem darba gadiem Ventspilī novecojušās ražošanas ēkās Beļģijas «Cormetallis NV» grupas uzņēmums «Malmar Sheet Metal» svinīgi atklājis jaunu ražošanas ēku Ventspils brīvostas teritorijā. «Malmar Sheet Metal» metālapstrādes rūpnīcā top vairāk nekā 1000 dažādu veidu detaļas «Volvo», «Renault» un citiem autobūves uzņēmumiem.

SIA «Malmar Sheet Metal» valdes priekšsēdētājs Dorsans de Bišjērs pastāstīja, ka 2005.gadā, kad uzņēmuma rūpnīcā Beļģijā radās nepieciešamība palielināt ražošanas jaudu, viņi nolēmuši attīstīt ražošanu ārpus Beļģijas. Pēc sazināšanās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru notikusi vairāku potenciālo ražošanas vietu apskate Latvijā.

«Lai gan apmeklējām arī Liepāju, Jelgavu un Rīgu, vairāk mūs tomēr piesaistīja Ventspils ne tikai tāpēc, ka tā ir zaļa un skaista, ka šeit dzīvo izglītoti un motivēti cilvēki, ka dažādās pilsētas iestādēs sastapām pretimnākošus cilvēkus, ka šeit bija pieejama zeme, bet pavisam noteikti tāpēc, ka šeit pastāv loģistikas infrastruktūra, prāmju satiksme uz Vāciju un Zviedriju, kā arī infrastruktūra jaundibinātiem uzņēmumiem, piemēram, biznesa inkubators,» informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Jaunās ražotnes lielākā vērtība ir augstas tehnoloģijas pulverkrāsošanas cehs, kas specializēts tieši mašīnbūves industrijai un, kā apgalvo uzņēmuma pārstāvji, pašlaik ir uzskatāms par modernāko Austrumeiropā.

Turklāt krāsošana ir videi draudzīga – automātiskajā krāsošanas līnijā domāts gan par vides un cilvēku veselības drošību, gan par to, lai ķīmiskais materiāls, kas tiek izmantots metāla virsmas priekšapstrādē, paliktu tikai uz detaļām, bet ne gaisā, ūdenī vai zemē. Uzstādītas arī jaunas lāzergriešanas, locīšanas u.c. iekārtas.

Projekta kopējās izmaksas bija vairāk nekā četri miljoni latu, no kuriem 2,23 miljonus latu līdzfinansēja Eiropas Savienība. Ēkas būvniecība tika sākta 2011.gada jūnijā.

Uzņēmums «Malmar Sheet Metal» dibināts 2006.gada 11.aprīlī un ir Beļģijas «Cormetallis NV» grupas uzņēmums. «Malmar Sheet Metal» darbojas metālapstrādes mašīnbūvei nozarē, ražojot dažādas detaļas un specializējoties smago automašīnu un autobusu rāmju ražošanā – lielākoties «Volvo» zīmolam.