Latvijā nonācis jaunais „DAF” flagmanis XF

1-DAF XF_02.07.2013

Otrdien, 2.jūlijā pilnvarotais izplatītājs SIA „Centrako” saviem klientiem prezentēja jauno Euro 6 atgāzu normām atbilstošo zīmola flagmani – tālsatiksmes smagsvara kravu vilcēju „DAF XF”.

Jaunajai kravas mašīnai ir moderns izskats ar palielinātu dzinēja dzesēšanas falšresti, eleganta kabīnes optika, kas kaunu nedarītu arī vieglo automobiļu dizainam, un pludlīnijas forma.

Pašlaik pieejamas divu tipu kabīnes – augstā kabīne Super Space Cab un zemāka Space Cab ar atkarībā no kravas augstuma viegli regulējamu jumta spoileri,

kas jau tā augstu degvielas ekonomiju sasniegušajiem dzinējiem ļauj būt vēl taupīgākiem.

Reizē ar jauno XF debitē arī jauns 13 litru tilpuma „Paccar MX-13” dzinējs ar trim jaudas versijām – 412, 460 un 510 Zs. Jaunais „DAF XF” būs pieejams arī ar Euro 6 normām pielāgotu 11 litru tilpuma dzinēju. Tiek piedāvātas trīs tipu pārnesumkārbas – 12 vai 16 pārnesumu manuālās transmisijas, kam ir Servoshift pārslēgšanās palīdzības sistēma, kā arī 16 pakāpju AS Tronic robotizētā transmisija.

2-DAF XF_02.07.2013

Lai samazinātu degvielas patēriņu, ir samazināts daudz mezglu un detaļu svars. Pilnībā pārbūvētas piekares un aizmugures tilts, kā arī izstrādāta jauna, ievērojami ergonomiskāka un ietilpīgāka kabēne.

Jaunā XF servisa apkopju intervāls, protams, ir atkarīgs no ekspluatācijas apstākļiem, bet tas var sniegties līdz pat 150 000 kilometru nobraukumam.

Auto ir aprīkots ar plašu aktīvās un pasīvās drošības sistēmu arsenālu, tostarp stabilitātes kontroles sistēmu Vehicle Stability Control. Kā papildaprīkojums pieejamas arī tādas sistēmas kā ārkārtas bremzēšanas sistēma Advanced Emergency Braking System, kas automātiski iedarbina bremzes sadursmes draudu gadījumā un var vilcēju ar visu kravu bez vadītāja iejaukšanās pilnībā apstādināt.

3-DAF XF_02.07.2013

Kas nav mazsvarīgi tālo reisu pārvadāšanā, XF aprīkots arī ar Night Lock funkciju, kas pasargā no zādzībām un kabīnes durvju uzlašanas. Atkarībā no pielietojuma un vajadzības XF var būt aprīkots ar degvielas tvertnēm līdz pat 1500 litru tilpumā.

Prezentācijas runās tika uzsvērts, ka šis ir visu laiku labākais „XF” ne tikai tādēļ, ka tam ir modīgs izskats un tas piemērots jaunajiem ekoloģiskajiem normatīviem, bet arī tādēļ, ka novērsti faktiski visi iepriekšējās 105 sērijas XF trūkumi.

Birkas: