Latvijas pārstāvis “Optifuel Challenge 2017” pasaules finālā ieņem 19.vietu, uzvaru gūst Bulgārijas autovadītājs

Publicitates foto (7)

Pagājušajā nedēļā Spānijas pilsētā Toledo norisinājās “Volvo Group” sastāvā ietilpstošā kravas automobiļu ražotāja “Renault Trucks” rīkotās sacensības kravas auto vadītājiem “Optifuel Challenge 2017” fināls, kur 29 dalībnieki no visas pasaules cīnījās par “Pasaules ekonomiskākā autovadītāja” titulu. Latvijas pārstāvis Didzis Dzelzkalējs no loģistikas uzņēmuma “Kreiss” uzrādīja 19.rezultātu 29 dalībnieku konkurencē.

Starptautiskais fināls tiks sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā tika pārbaudītas autovadītāju teorētiskajā zināšanas par ekonomiskas braukšanas principiem un degvielas patēriņa samazināšanu. Otrajā daļā finālisti jau sēdās pie kravas automašīnu stūres, lai apliecinātu minētās zināšanas praksē, piedaloties 40 minūtes ilgā autovadīšanas pārbaudē, braucot pa koplietošanas ceļiem organizatoru nodrošinātajā kravas automašīnā “Renault T480” ar 480 Zs jaudu.

Finālā uzvarēja autovadītājs, kas bija patērējis vismazāk degvielas, neupurējot komercpārvadājumu ātrumu.

Par “Optifuel Challenge 2017” čempionu kļuva autovadītājs no Bulgārijas – Plamens Ivanovs, 2.vietu ieguva Rumānijas pārstāvis – Adrians Žintja, bet 3.vietu – autovadītājs no Luksemburgas – Johens Karls Heincs Bekers.

Otrais no kreisās Didzis Dzelzskalējs

Otrais no kreisās Didzis Dzelzkalējs

Ekonomiskās braukšanas sacensības “Optifuel Challenge” starptautiskā mērogā norisinās kopš 2012. gada, taču Latvijā tās šogad  notika pirmo reizi. Sacensības notiek ik pēc diviem gadiem, lai noskaidrotu labāko ekonomiskās braukšanas autovadītāju pasaulē. Šogad sacensībām bija pieteikušies 2300 uzņēmumi un 3000 autovadītāju. Sacensībās tika nodrošināts plašs balvu fonds gan autovadītājiem, gan darba devējiem. Piemēram, 1.vietas ieguvējam autovadītājam – dāvanu karte 6000 euro vērtībā, savukārt darba devējam – jauna “Renault T480” automašīna.

Publicitates foto (5)

“Esam lepni par Didža rezultātu, sacenšoties ar 28 finālistiem, kas tika atlasīti no aptuveni 3000 autovadītājiem. Arī 19.vieta ir labs sasniegums, ņemot vērā lielo konkurenci. “Volvo Group” nepārtraukti iegulda resursus tehnoloģijās, palīdzot transportlīdzekļu kompānijām un autovadītājiem sasniegt ilgtermiņa degvielas patēriņa samazināšanos, uzlabojot uzņēmuma produktivitāti un rentabilitāti. Tostarp, tādējādi domājot arī par vides aizsardzību,” norāda “Volvo Truck Latvia” rīkotājdirektors Endrjū O’Bruks.

Savukārt sacensību dalībnieks Didzis Dzelzkalējs pada: “Protams, žēl, ka neieguvām augstāku vietu, taču rezultātus ietekmēja dažādi faktori. Līdz šim biju piedalījies sacensībās, kuras notika pa līdzeniem ceļiem, piemēram, trasēs, pilsētās un citur. Tikmēr Spānijā varēju izbaudīt braukšanu pret un no patiesi stāviem kalniem. Attiecīgi, varēju arī novērtēt automašīnas tehnoloģisko piemērotību, braucot pa šādiem ceļiem. Jānorāda, ka, noskaidrojot uzvarētāju, galvenais kritērijs nebija vien degvielas patēriņš. Jebkurā gadījumā dalība sacensībās bija neatsverama pieredze.” ”

Par Didzi Dzelzkalēju

SIA “Kreiss” autovadītājs Latvijā pārliecinoši sevi parādīja gan kvalifikācijas braucienos, gan finālā, iegūstot augsto 1. vietu un iespēju doties uz sacensību pasaules finālu Toledo.

Vecums: 48 gadi

Pieredze: CE kategorijas apliecība kopš 1993.gada, nobraukti 2000 km (sacensībās un treniņos)

Nodarbošanās: Kreiss SIA, Kvalifikācijas nodaļa, auto vadītāju apmācības instruktors