Lauku māja uz riteņiem

Mercedes-Benz-Zetros-1

Lai gan kemperi idejiski ir paredzēti nelielas ģimenes autonomai dzīvei ārpus mājas, tomēr lielākā daļa no tiem nav paredzēti ilgstošiem ceļojumiem prom no civilizācijas.

Taču vācu uzņēmumi „Hartmann Spezialkarosserien” un „Hunerkopf” kopīgiem spēkiem ir radījuši pašgājēju-māju „Zetros Mobile Home”, ar kuru var doties ceļojumā kaut vai apkārt zemeslodei. Tās izveidē galvenie nosacījumi bija augsta caurgājība, kravnesība un maksimāla autonomija.

Mercedes-Benz-Zetros-3

Kā jau var nojaust no nosaukuma, kemperim par pamatu izmantots militārais kravas automobilis „Mercedes-Benz Zetros, kurš savukārt ir veidots uz „Unimog” divasu šasijas. Tam par spēka agregātu kalpo 7,2-litrīgs „BlueTec” dīzeļdzinējs, kurš attīsta līdz 326 ZS un 1126 Nm, un sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba. Tā bezceļu spējas nodrošina trīs diferenciāļi (visi ar mehāniskas bloķēšanas iespēju), divpakāpju sadales kārba, speciālas apvidus braukšanai paredzētas riepas ar spiediena regulācijas iespēju. Kā liecina ražotāja informācija, šāds tehniskais bruņojums

ļauj „Zetros Mobile Home” uzveikt līdz pat 80% kāpumus un pārvarēt līdz 119 cm dziļus ūdens šķēršļus.

Mercedes-Benz-Zetros-4

Šāda kempera pilnā masa sasniedz 18 tonnas. Tur ietilpst arī 600 l dīzeļdegvielas un 300 l dzeramā ūdens rezerve.

Mobilās mājas aprīkojumā ir gaisa kondicionieris, divi salona sildītāji, papildus elektroenerģiju pa ceļam ražo saules baterijas. Proti, ar to var bez bailēm doties vairākus mēnešus garā ekspedīcijā uz neapdzīvotiem mūžamežiem, neraizējoties par izdzīvošanas iespējām.

Mercedes-Benz-Zetros-2

Tiesa, „Zetros Mobile Home” vairāk izskatās pēc individuāla pasūtījuma. Tādēļ saprotams, ka ražotājs nav atklājis tā rūpnieciskas ražošanas detaļas. Arī automobiļa cena tiekot precizēta individuālā sarunā ar katru konkrētu pasūtītāju.

Birkas: