„MAZ” un „KamAZ” apvienošanas darījums nonācis finiša taisnē

KamAZ-MAZ_1i.by

Aģentūra „Interfaks” ziņo, ka 19. februārī noslēgts oficiāls līgums starp baltkrievu uzņēmumu „MAZ” un krievu „KamAZ” par kopīga holdinga „RosBelAvto” izveidi.

„Pēc tam, kad pagājušā gada augustā noslēdzām vienošanos par sadarbību, mēs izvērtējām „KamAZ” aktīvus, bet krievu puse veica „MAZ” auditu,” atklāj Baltkrievijas Īpašuma valsts komitejas priekšsēdētājs Georgijs Kuzņecovs. „Abas puses ir akceptējušas finanšu pārbaužu rezultātus un vienojušās par sadarbības nosacījumiem. Mēs holdingā piedalāmies ar 75% „MAZ” akciju. Mums tāpat kā mūsu partnerim izšķirošos jautājumos būs veto tiesības.”

Kā liecina oficiālā informācija, holdings izveidots uz vienlīdzīgas partnerības principa, t.i., katram no partneriem kopuzņēmumā pieder 50% daļu.

Runas un to pamatā esošas abu pušu darbības notikušas jau vismaz vairāku gadu garumā. Jau 2011.gada vidū tika ziņots, ka abu autoražotāju apvienošana notiks līdz tā gada beigām. Taču stīvēšanas ar darījuma noteikumiem procesu ir ievilkusi. Krievijas puse, uzskatot, ka „KamAZ” ir vērtīgāks, sākotnēji gribēja plānotajā kopuzņēmumā iegūt kontroli.

Jaunākā informācija liecina, ka Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko abu valstij piederošo autoražotāju alianses veidošanā vismaz pagaidām ir izdevies noturēties līdzsvarā ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu.

Birkas: ,