„Mercedes-Benz Citan” atsauks defektu novēršanai

Mercedes_Citan

Koncerns „Daimler AG” gatavojas izziņot 3500 vieglo komercfurgonu „Citan” atsaukumu, lai novērstu gaisa drošības spilvenu defektu.

Kā uzsver ražotāja pārstāvji, tieši sānu gaisa drošības spilvenu problēma bija iemesls „Citan” neapmierinošiem rezultātiem „EuroNCAP” triecienizturības testos. Tādēļ autokompānijas dīleri jau tuvākajā laikā apziņos visus jaunā komercfurgona īpašniekus, lai tie ierastos servisā, kur

viņu mašīnām bez maksas tiks nomainīti brāķa pneimospilveni.

„EuroNCAP” eksperti, apkopojot „Mercedes-Benz Citan” triecienizturības testu rezultātus, norādīja uz vairākām problēmām, kas tika konstatētas sānu sadursmē ar nekustīgu priekšmetu. Tostarp tika minēts nedrošs „IsoFix” enkurojums, kā arī nepietiekami izturīgas sānu drošības spilvenu skavas, kas gaisa maisa piepūšanās brīdī vienkārši bija atdalījušās no stiprinājumiem. Tā rezultātā testa manekeni sadursmē guva bīstami smagas galvas traumas, kas realitātē varētu būt letālas.

Pirms nedēļas „Daimler AG” ģenerāldirektors Dīters Cetše intervijā vācu medijiem šos testu rezultātus nosauca par pilnīgi nepieņemamiem un apsolīja, ka kompānijas tehniskā ekspertīze jau tuvākajā laikā noskaidros cēloņus un tiks pieņemti nepieciešamie mēri, lai tos novērstu.

Birkas: