„Mercedes-Benz” izvelk no azotes pikapu

Merc_pick-up_1

Štutgartes autoražotājs visai negaidīti publicējis pilnizmēra pikapa skici, ļaujot nojaust, ka 2017. gadā šāds automobilis varētu nonākt ražošanā.

Nav arī nekāds brīnums, ka „Mercedes-Benz” ir nolēmuši apgūt segmentu, kur šobrīd bez īpaši spraigas konkurences sadzīvo „Ford F-150”, „Mitsubishi L200”, „Toyota Hilux” un „VW Amarok”.

Turklāt vācu premiālo spēkratu ražotājs ir nolēmis „ar vienu šāvienu” aizpildīt uzreiz divas – utilitāro kravinieku un aktīva dzīvesveida transporta – nišas. Atgādināsim, ka „Mercedes-Benz” jau ir šādas stratēģijas pieredze ar brāļiem miniveniem „V-Classe” un „Vito”.

Lielākajai daļai no mums droši vien vārds „pikaps” visvairāk asociējas ar fermeru zemi Ameriku, taču „Mercedes” pārstāvji ir atklājuši, ka ar savu lolojumu neorientējas uz aizokeāna tirgu. Visupirms tas paredzēts Eiropai, pēc tam varētu nonākt Austrālijā un Dienvidāfrikas Republikā, kur beidzamajos gados novērots salīdzinoši straujš un stabils šī segmenta automobiļu popularitātes pieaugums.

Tiktāl lirika. Diemžēl par pašu automobili nekādas informācijas nav.

Atliek tikai minēt, kas kalpos par tā bāzi?

Auto nozares eksperti ir vienisprātis, ka vispiemērotākais donors būtu G klase. Taču skaidrs, ka šāds pikaps iznāktu neadekvāti dārgs, turklāt Grācas rūpnīcai nepietiktu jaudas, lai papildus nodrošinātu vēl šāda utilitāra modeļa izlaidi.

Vairāki britu mediji jau izteikuši minējumus, ka par bāzes modeli varētu tikt izmantots jaunās paaudzes V klases furgons. Taču nav izslēgt, ka „Mercedes-Benz” pikaps tiek veidots sadarbībā ar draudzīgo „Renault-Nissan” aliansi. Kāpēc lai tas nebūtu, piemēram, nākamās paaudzes „Nissan Navara” dvīņubrālis?

Birkas: