„Mercedes-Benz” radījuši bezpilota kravas auto

future-truck-2025-1-799x420

Koncerna „Daimler” kravas automobiļu ražošanas nodaļa prezentējusi „Future Truck 2025” – bezpilota automobiļa konceptu.

Šis nākotnes kravinieks ir aprīkots ar veselu elektroniskā aprīkojuma plejādi, tostarp kā iespaidīgākā droši vien uzskatāma autonomā vadības sistēma „Highway Pilot”. Tā faktiski atbrīvo vadītāju no viņa tiešajiem pienākumiem, t.i., rūpēm par automašīnas kontroli ātruma režīmos līdz 85 km/h.

Sistēmas radītāji apgalvo, ka viņu izstrādājums jau ir aprobēts „pilnīgi reālās satiksmes situācijās”.

Bez tam „Mercedes-Benz” koncepts ir aprīkots ar šobrīd jau sērijveida modeļiem pieejamo intelektuālo transmisijas vadības sistēmu „Predictive Powertrain Control”. Pamatojoties uz GPS informāciju, tā brauciena laikā automātiski izvēlas konkrētā ceļa posma konfigurācijai optimālu akselerācijas un bremzēšanas režīmu un tādējādi palīdz ietaupīt degvielu.

Kā apgalvo ražotāja pārstāvji, nākotnē kravas automobiļi spēs savstarpēji apmainīties ar informāciju, paaugstinot satiksmes drošību. Piemēram, šāda komunikācija ļaus lieltonnāžas spēkratiem pārvietoties kolonnā cieši vienam aiz otra. Šādi tie aizņems mazāk vietas uz ceļa, turklāt tiks izlīdzināts satiksmes plūsmas ātrums.

future-truck-2025-2-799x420

„Mercedes-Benz” analītiķi uzskata, ka līdz 2025. gadam auto transporta kravas pārvadājumu apjoms Eiropas Savienībā palielināsies vismaz par 20%. Tādēļ ir nepieciešams jau savlaicīgi nopietni domāt par satiksmes drošību un dažādiem transportlīdzekļu ekonomiskajiem aspektiem.

Gan Štutgartes ražotāja, gan arī citu autokompāniju pārstāvji jau iepriekš ir atzinuši, ka autonomās vadības sistēmas sērijveidā varētu ieviest jau nākamās desmitgades vidū, diemžēl pagaidām progresu šajā jomā kavē vesela rinda likumdošanas šķēršļu.

Birkas: