„Nissan” izstrādā ar elektrību darbināmu kravas refrežeratoru

Truck refrigerator_Logitrucks.com

Portāls „Cargonewsasia.com, atsaucoties uz izdevumu „Kyodo News”, ziņo, ka japāņu autoražotājs „Nissan Motor” ir izstrādājis pasaulē pirmo kravas automašīnu ar refrežeratoru jeb saldētavu, ko darbina tikai ar litija-jonu akumulatoru sistēmu, neizmantojot auto iekšdedzes dzinēja jaudu.

Jaunais izgudrojums palīdzēšot uzglabāt kravas mašīnas saldētavā pārtikas produktus un citas preces, ja tas nepieciešams, arī tad, kad automobilis netiks darbināts. Saldētavā nepieciešamo temperatūru, kam jābūt pietiekami zemai, la pārtika nebojātos, uzturēs tikai akumulatoros uzkrāta enerģija, kas darbinās saldēšanas iekārtu.

Ziņots, ka saldētava autonomā režīmā ar iepriekš pilnībā uzlādētiem akumulatoriem spēs darboties 10 līdz 12 stundas.

Tādējādi pārvadātājiem, dīkstāves gadījumā būs iespēja ekonomēt degvielu un nepalielināt piegādes izmaksas. „Nissan” izgudrojuma veikstspēja sākotnēji reālos apstākļos tiks izmēģināta uzņēmumā „Yamato Transport”, bet jau šā gada vasarā to Japānā paredzēts laist pārdošanā.

Tiesa, netiek ziņots, uz cik lielām saldētavām minētā elektrodarbināmā iekārta tiks uzstādīta, kā arī pagaidām nav informācijas, cik tāda maksās. Tādēļ arī grūti spriest par faktisko ekeonomisko ieguvumu attiecībā pret nepieciešamību kravas saldētavas darbināt ar paša kravas auto dzinēja palīdzību.

Birkas: