Noskaidrots „Renault Trucks” kravas automobiļu Latvijas ekonomiskākais vadītājs

Renault (1)

Sestdien, 22.jūlijā notika „Renault Trucks” ekonomiskas braukšanas sacensību “Optifuel Challenge 2017” fināls, kur tika noskaidrots Latvijas ekonomiskākais „Renault” kravas automašīnas vadītājs. Vairāk nekā 60 kravas automašīnu šoferu konkurencē uzvaru guva SIA „Kreiss” pārstāvis Didzis Dzelzkalējs. Viņš ieguva iespēju doties pārstāvēt sevi, savu uzņēmumu un Latviju sacensību pasaules finālā, Spānijas galvaspilsētā Madridē.

Globālā mērogā ekonomiskās braukšanas sacensības ar „Renault” kravas mašīnām “Optifuel Challenge” norisinās kopš 2012.gada, taču Latvijā tās notika pirmo reizi. Šādas sacensības notiek ik pēc diviem gadiem, lai noskaidrotu labāko „Renault Trucks” ekonomiskās braukšanas autovadītāju pasaulē.

Atgādināsim, ka tieši

2012.gadā Francijas kravas automašīnu ražotājs „Renault Trucks” pilnībā nonāca zviedru „Volvo Truck” kontrolē un kopš šī gada arī tika iniciētas šīs sacensības,

bet jau gadu iepriekš zviedri organizēja analogu konkursu „Volvo” autovadītājiem „The Drivers Fuel Challenge”, kura Centrāleiropas un Austumeiropas reģiona finālos ar labām sekmēm aizvadītajos gados piedalījušies arī Latvijas šoferi.

Sacensību pieci labākie autovadītāji

Sacensību pieci labākie autovadītāji

“Optifuel Challenge 2017” braukšana sacensības notika pa koplietošanas ceļiem ar sacensību organizatora nodrošinātu „Renault T480” kravas automašīnu ar 480 Zs jaudu, kas aprīkota ar Optidriver pārnesumkārbu, Optifleet telemātikas sistēmu un puspiekabi. Kvalifikācijas braucienos uzvarētāju no 10.vietas šķīra tikai aptuveni viena litra degvielas starpība, savukārt fināla braucienos 1.vietu no 5.vietas šķīra 0,9 litru starpība. Rezultātā liela nozīme bija patērētās degvielas gramiem, pēc kuriem tika sarindoti TOP 5 labākie braucēji. SIA “Kreiss” autovadītājs pārliecinoši sevi parādīja gan kvalifikācijas braucienos, gan finālā, iegūstot augsto 1.vietu un iespēju doties uz sacensību pasaules finālu Madridē, kas notiks no 17. – 19. oktobrim.

“Mums ir prieks, ka uzņēmumi un autovadītāji ir izrādījuši lielu interesi piedalīties. Ikvienam uzņēmumam ir svarīgi sasniegt pēc iespējas lielāku degvielas ekonomiju, jo garos pārbraucienos atšķirība ir ievērojami lielāka, un, ekonomiski braucot, ietaupītās degvielas cipars ir pārsteidzošs. Labākais un sliktākais rezultāts kvalifikācijas braucienos atšķīrās vairāk nekā par 10 litriem, kas ir ievērojams daudzums. Tas apliecina, cik nozīmīgi transporta uzņēmumiem ir prasmīgi autovadītāji. Priecājamies par uzvarētāju un turam īkšķus par viņu sacensībās Madridē,” stāsta „Volvo Truck Latvia rīkotājdirektors Endrjū O’Bruks.

Sacensību uzvarētājs SIA “Kreiss” autovadītājs Spānijā cīnīsies par uzvaru pasaules līmeņa “Optifuel Challenge 2017” sacensībās, kur plašs balvu fonds ir gan autovadītājiem, gan darba devējiem. 1. vietas ieguvējam: autovadītājam – dāvanu karte 6000 euro vērtībā un darba devējam – jauna Renault T480 automašīna; 2. vietas ieguvējam: autovadītājam – dāvanu karte EUR 2000 un darba devējam – dāvanu karte 5000 euro vērtībā Renault Trucks mazumtirdzniecības tīklā; 3. vietas ieguvējam: autovadītājam – dāvanu karte 1000 euro vērtībā un darba devējam – dāvanu karte 2500 euro vērtībā Renault Trucks mazumtirdzniecības tīklā.

Vieta

Vadītājs

Uzņēmums

1.

Didzis Dzelzkalējs SIA “Kreiss”

2.

Andris Pļavenieks SIA “Kreiss”

3.

Viesturs Stūresteps SIA “Vestil”

4.

Andrejs Šēfers SIA “Kreiss”

5.

Māris Martinsons SIA “Jāde”

Optifuel Challenge 2017 Latvija skaitļos

Ceļā pavadītas 55 stundas un 28 minūtes

Viena brauciena distances garums kvalifikācijā – 46 km

Viena brauciena distances garums finālā – 44 km

Kvalifikācijā nobraukti vairāk nekā 3000 km

Finālā nobraukti 220 km