Par gada furgonu kronē jauno „Ford Transit Connect”

Ford-Transit_Connect_2014_800x600_wallpaper_03

Komerctransporta izstādē „Comtrans 2014, kas aizvadītajā nedēļā norisinājās Maskavā pasludināts arī jaunais International Van of the Year 2014. Žūrijas balsojumā konkurentus apsteidzis koncerna „Ford” jaunais vidēja izmēra furgoniņš „Transit Connect”.

24 nozares žurnālistu  žūrija savā balsojumā „Ford Transit Connect”  piešķirusi 130 balles no 163 maksimāli iespējamām, tādējādi ļaujot „Connect” apsteigt otrajā un trešajā vietā palikušos konkurentus – atjaunoto „Mercedes-Benz Sprinter” (123 balles) un jauno „Renault Kangoo”.

Uzvarētāja lielākās priekšrocības, žūrijasprāt, ir komfortablais salons un lieliska dinamika, ko nodrošina 1,0 l tilpuma Ecoboost benzīna dzinējs (100 Zs).

Piebildīsim, ka minētais „Ford” motors 2012. un 2013.gadā ieguvis augstāko atzinību arī konkursā International Engine of the Year un to uzstāda arī virknei „Ford” pasažieru auto modeļiem.

Jāatzīmē, ka „Ford” tādējādi kļuvis par vienīgo autoražotāju, kas konkursā International Van of the Year triumfējis divus gadus pēc kārtas, jo pērn šādu titulu ieguva lielāka izmēra furgons „Ford Transit Custom”, kas žūrijas balsojumā saņēma lielāku atzinību nekā „Dacia Dokker” un „Mercedes-Benz Citan”.

Kopumā, kopš International Van of the Year iedibināšanas 1992.gadā, „Ford” balvu saņēma jau piekto reizi. Iepriekš par uzvarētājiem šī ražotāja modeļi kļuvuši arī 2001. (Transit), 2003. (Transit Connect) un arī 2007.gadā (Transit).