Par „Gada kravas auto” izvēl jauno „Scania”

1-New Scania R un S

Aizvadītajā nedēļā Hanoverē, Vācijā atklātajā starptautiskajā komerctransporta izstādē IAA Commercial Vehicle Show tika paziņots jaunais Truck of the Year 2017 jeb „Gada kravas auto”. Kā jau tas bija viegli prognozējams, komerctransporta jomā prestižo balvu šogad ieguva zviedru autoražotājs „Scania”.

Jau vēstīts, ka nesen „Scania” ar jaunu R un S sērijas vilcēju prezentāciju ievadīja jaunas paaudzes visa automobiļu klāsta startu. Neviens cits Eiropas komerctransporta ražotājs šogad tik apjomīgu sava komerctransporta modernizāciju nav piedāvājis, tādēļ arī

„Scania” triumfs šā gada konkursā bija likumsakarīgs.

Par „2017.Gada kravas auto” nominēta jaunā „Scania” kravas automašīnu paaudzes S sērija, kas 25 Eiropas valstu vadošo komerctransporta izdevumu veidotās žurijas vērtējumā pārspēja tāliem reisiem paredzētos „Iveco Stralis” XP un NP sērijas vilcējus, kā arī uzlaboto „Mercedes-Benz Actros” lieljaudas kravas automašīnu ar jaunākās paaudzes OM 471 dzinējiem.

scania-truck-of-the-year-2017

Konkursa rīkotāju paziņojumā vēstīts, ka „pamatojoties uz International Truck of the Year (ITOY) konkursa noteikumiem, gada balva tiek pasniegta par pēdējo 12 mēnešu laikā veikto vislielāko ieguldījumu autotransporta efektivitātes uzlabošanā, pamatojoties uz vairākiem svarīgiem kritērijiem, tostarp tehnoloģiskām inovācijām, komfortu, drošību, vadāmību, degvielas ekonomiju, vides piesārņošanas ierobežošanu un autoparka efektīvu pārvaldību (Total Operation Economy).

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs, Itālijas izdevuma „Vie&Trasporti” pārstāvis Džianenriko Grifini, apkopojot žūrijas vērtējumu paudis: „„Scania” ar jauno paaudzi ir radījusi kravas automašīnu, kas simbolizē īstu „augstās mākslas” piedāvājumu smago kravu pārvadātāju klasē, kas spēj apmierināt ne tikai šodienas, bet arī rītdienas transporta vajadzības.”

Konkursa žūrija tostarp izcēlusi vilcēja kabīnes aerodinamika, komfortu un ergonomiku, transmisijas veiktspēju un auto drošību, kā  arī „Scania” individuālo servisa piedāvājumu, kas balstīts uz to, ka uz ceļiem šobrīd jau ir vairāk nekā 200 000 tīmeklī savienotu „Scania” kravas automašīnu.

Papildus izcilam komfortam un plašai telpai S sērijas kabīnes ir pieejamas arī ar divpusējiem sānu aizkarveida gaisa drošības spilveniem un „Scania” ir pirmais kravas automašīnu ražotājs pasaulē, kas piedāvā šādu drošības aprīkojumu.

Starp jaunākajiem spēka piedziņas jauninājumiem, Truck of the Year žurnālisti izcēluši Opticruise pārnesumkārbu īsāku pārslēgšanas laiku, kā arī jaunāko rindas sešu cilindru 13 litru SCR 500 Zs dzinēju, kas piedāvā uzlabotu degvielas ekonomiju plašā diapazonā un ļauj būtiski samazināt kaitīgo ietekmi uz vidi jeb CO² emisijas.

Atgādināsim, ka pērn par Truck of the Year 2016 uzvarētāju kļuva nelielais vietējo pārvadājumu automobilis “Iveco Eurocargo”, bet vēl iepriekš tādi smagsvari kā “Renault T” un “Volvo FH”.