Nominēti 2013.gada kravas vilcējs un gada furgons

Iveco Stralis Hi-Way

Konkursā „International Truck of the Year 2013” (ITOY), kas smago kravas automobiļu pasaulē ir analogs vieglo automobiļu konkursam „Car Of The Year”, par uzvarētāju atzīts jaunais „Iveco Stralis Hi-Way”. Savukārt analogā kravas furgonu konkursā “Van of the Year 2013″ žūrija par cienīgāko balvas iegūšanai atzina “Ford Transit Custom”.

Lieljaudas tālsatiksmes vilcējs „Iveco Stralis Hi-Way” žurijas balsojumā ieguva 138 balles, otrajā vietā ar 107 ballēm atstājot tuvākas darbības lieljaudas vilcēju „Mercedes Benz Antos”. Atgādināsim ka iepriekšējos divos gados (2012. un  2011.) par ITOY bija kļuvuši „Mercedes Benz” kravas auto – attiecīgi „Actros” un „Atego”, bet „Iveco” uzvarētāja laurus nebija plūcis kopš 2003.gada.

„Truck of the Year” 1976.gadā iedibināja britu žurnāla „Truck Magazine” pirmais redaktors Pats Kenets (Pat Kannett).

Par pirmo konkursa ITOY uzvarētāju 1977.gadā kļuva „Seddon Atkinson 200” – „Seddon Atkinson Vehicles Limited” pārstāvošs kravenieks, ko tagad gan jau atceras tikai nozares vēstures zinātāji. Konkursa pirmajos gados žurijā darbojās profesionāļi tikai no Rietumeiropas, bet, gadiem ritot žūrijas rindas papildinājās un mūsdienās gada labāko jauno vilcēju izvēl arī Autsumeiropas kolēģi, šogad kopā jau 25 Eiropas valstu vadošo komerctransporta izdevumu, kas aptver vairāk nekā 700 000 transporta operatoru auditoriju, žurnālistu žūrija.

Kravas furgonu konkursā “Van of the Year 2013″ (VOTY) 24 vadošo nozares auto izdevumu žūrija par cienīgāko balvas iegūšanai atzina “Ford Transit Custom”, kas ieguva 117 no pavisam iespējamajām 133 ballēm. Aiz jaunā “Transit” palika “Dacia Dokker” un “Mercedes Benz Citan”. Trīs iepriekšējos gados par “Van of the Year” atzīti: “Nissan NV200″ (2010), “Fiat Doblo Cargo” (2011) un “Renault Kango Z.E.” (2012).

Saskaņā ar ITOY un VOTY noteikumiem, gada balva tiek pasniegta tam jaunajam kravas automobilim un furgonam, kas, žūrijasprāt, tanī gadā devis vislielāko ieguldījumu autotransporta efektivitātes uzlabošanā.