Par Ķīnas autoindustrijas īpašumu kļuvusi vēl viena britu leģenda – „London Taxi”

LTI TX4 Production

Pēc tam, kad pasaulē atpazīstamāko taksometru – populāro Londonas kebu ražotāja mātes firma „Manganese Bronze” pagājušā gada oktobrī atzina krahu taksometru ražošanā, to iegādājās Ķīnas autoražotājs „Geely”.

Patiesībā „Geely” jau sešus gadus piedalās Londonas taksometru ražošanā. Jau 2006.gadā, kad „Manganese Bronze” bizness vēl darbojās vairāk vai mazāk veiksmīgi, ķīniešu kompānija iegādājās 23% uzņēmuma akciju. Bet pagājušā gada nogalē, kad tika likvidētas 99 no 176 darba vietām, bet drīz pēc tam ražotnes vadību pārņēma maksātnespējas administrators, „Geely” administrācija pieņēma lēmumu pilnībā izpirkt „Manganese Bronze”.

Kā ziņo aģentūra „Euronews”, darījums noslēgts par 13 miljoniem eiro.

Eksperti norāda, ka, lai „Manganese Bronze” meitas uzņēmuma glābšanas akcija neizrādītos bezjēdzīga, jaunajiem īpašniekiem strauji vajadzētu ķerties pie Londonas kebu modernizēšanas, visupirms jau aprīkojot tos ar ekonomiskiem un videi draudzīgiem dzinējiem.

Kā piemērs tiek minēts konkurējošais uzņēmums „Green Tomato Cars”, kas par taksometriem sācis izmantot cita ķīniešu uzņēmuma „BYD” ražotos elektromobiļus „e6”.