Par „The Drivers’ Fuel Challenge 2012” reģionālo uzvarētāju kļūst polis Pāvels Ozimeks, mūsu Andris Pļavenieks piektais

The Drivers’ Fuel Challenge 2012

Čehijas pilsētā Olomoucā notikušajā Centrāleiropas un Austumeiropas reģionālajā konkursā „The Drivers’ Fuel Challenge 2012” izcilākās ekonomiskas braukšanas prasmes nodemonstrēja un uzvaru svinēja poļu autovadītājs Pāvels Ozimeks no uzņēmuma „Epo-Trans Logistic”. Latvijas pārstāvis Andris Pļavenieks no pārvadājumu uzņēmuma SIA “Kreiss” ierindojās piektajā vietā.

„The Drivers’ Fuel Challenge”, ko 2011.gadā pasaules mērogā ierosināja „Volvo Trucks” un kas šogad pirmo reizi tika organizēts arī Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā,

dažādās kvalifikācijas kārtās reģiona 12 tirgos piedalījās gandrīz 1600 profesionāli kravas automašīnu vadītāji. 

13. oktobrī nacionālie čempioni satikās „Volvo Trucks” centrā Olomoucā, kur norisinājās konkursa reģionālais fināls. Pirmajā kārtā vadītāji centās sasniegt ideālu līdzsvaru starp ātrumu, laiku un patērētās degvielas daudzumu. Finālsacensībām kvalificējās tikai četri labākie autovadītāji (pa diviem labākajiem autovadītājiem, kuri tika izvēlēti divu „Volvo FH” kombināciju sacensību rezultātā), un tie bija sacensību dalībnieki no Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Serbijas.

“The Drivers Fuel Challenge 2012″ Centrāleiropā un Austrumeiropā reģionālā fināla dalībnieki: Pirmā rinda, no kreisās: Pāvels Ozimeks (Polija), Martins Rihtrs (Čehijas Republika), Pavols Čobrda (Slovākija), Marjans Dojkovs (Maķedonija), Ferencs Benžiks (Ungārija), Andris Pļavenieks (Latvija). Otrā rinda, no kreisās: Āre Muils (Igaunija), Gorans Petrovičs (Serbija), Florijans Koseljs (Slovēnija), Ivans Bataličs (Horvātija), Dans Tumosa (Lietuva), Seads Numanovičs (Bosnija).

„Kvalificējoties „Volvo Trucks” konkursa „The Drivers Fuel Challenge 2012” reģionālajam finālam, jūs esat ne tikai apliecinājuši savas izcilās kravas automašīnu autovadītāju prasmes, bet arī to, ka pievēršat lielu uzmanību ekonomiskai braukšanai, kas ir ieguvums gan pārvadājumu uzņēmumiem, gan arī apkārtējai videi,” uzrunājot balvas pasniegšanas ceremonijā visus divpadsmit finālistus uzsvēra „Volvo Trucks” rīkotājdirektors Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā Toms Jernings.

Konkursa uzvārētājs Pāvels Ozimeks, kurš finālsacensībās sasniedza zemāko vidējo degvielas patēriņu – 22,20 l/100 km, ieguva ne tikai konkursa „The Drivers Fuel Challenge 2012” Centrāleiropā un Austrumeiropā reģionālā čempiona titulu, bet arī balvā pilnīgi jaunu vieglo automašīnu „Volvo C30”. Āre Muils no Igaunijas un Dans Tumosa no Lietuvas ieguva attiecīgi otro un trešo vietu.

„Esmu patiešām lepns par savu uzvaru šajās sacensībās. Finālsacensības man bija patiess izaicinājums, jo būtībā visi finālisti neapstrīdami ir ļoti prasmīgi autovadītāji,” atzina Pāvels Ozimeks.

Latvijas atlasē piedalījās 72 kravas auto vadītāji, kuri maijā un jūnijā sacentās priekšsacīkstēs, bet 10 labākie vēlāk tikās finālā. Labāko rezultātu uzrādīja Andris Pļavenieks, kurš arī ieguva tiesības pārstāvēt Latviju reģiona finālā.

“Mēs sacentāmies ar modernām esošās paaudzes “Volvo FH” automašīnām. Esmu iepazinis “FH” tehniku un tehnoloģiskos risinājumus, kas ļauj ekonomēt degvielu, taču, kā izrādījās Olomoucā, mana pieredze to izmantošanā bija mazāka nekā superfinālā iekļuvušajiem kolēģiem. Jāatzīst, ka reāls kravas piegādes reiss atšķiras no braukšanas šādās sacensībās un, lai uzrādītu izcilus rezultātus, ir nopietni jātrenējas,” “AutoMedia.lv” atzina Andris Pļavenieks.

„The Drivers’ Fuel Challenge 2012” Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona

četru labāko autovadītāju rezultāti

Vietas Nr. Autovadītājs Uzņēmums Valsts Vid. degvielas pat. finālā (l/100 km) Brauciena laiks
1. vieta Pēvels Ozimeks Epo-Trans Logistic Polija 22,20 27.34.26
2. vieta Āre Muils Aspar-Trans Igaunija 22,71 27.47.57
3. vieta Dans Tumosa Transeiga Lietuva 23,88 27.14.81
4. vieta Gorans Petrovičs Knjaz Milos Serbija 25,10 27.42.04

 

Lielā reģionālā fināla Olomoucā dalībnieki

Bosnija:                      Seads Numanovičs (Sead Numanovic)

Horvātija:                    Ivans Bataličs (Ivan Batalić)

Čehijas Republika:      Martins Rihtrs (Martin Richtr)

Igaunija:                       Āre Muils (Aare Müil)

Ungārija:                      Ferencs Benžiks (Ferenc Benczik)

Latvija:                         Andris Pļavenieks

Lietuva:                       Dans Tumosa (Danas Tumosa)

Maķedonija:                Marjans Dojkovs (Marjan Dojkov)

Polija:                          Pāvels Ozimeks (Paweł Ozimek)

Serbija:                        Gorans Petrovičs (Goran Petrović)

Slovākija:                    Pavols Čobrda (Pavol Čobrda)

Slovēnija:                    Florijans Koseljs (Florijan Koselj)

Birkas: