Pārdoti jau 10 000 nulles emisiju „Renault Kangoo Z.E.”, taču Latvijā to nopirkt nevar

2013_renault_kangoo_ze

Franču kompānija „Renault” izplatījusi paziņojumu, ka nupat aizritējušās Frankfurtes autoizstādes laikā pircējiem simboliski pasniegtas jau 10 000-šā realizētā elektrofurgoniņa „Kangoo Z.E.” atslēgas.

Tādējādi mazā komerctransporta sektorā „Kangoo Z.E.” (Z.E.-zero emission) ir viena no vadošajām mazo elektrisko furgonu automašīnām Eiropā. Par simboslikā jubilejas elektroauto īpašnieku kļuvis Vācijas dzelzceļa uzņēmums „Deutsche Bahn’s”.

„Kangoo Z.E.” veido teju 10% no kopējā „Kangoo” furgonu pārdošanas apjoma,

ziņo „Renault”. Tostarp šī automašīna ir vislabāk pārdotais elektriskais transportlīdzeklis Francijā, kur to izmanto vairāk nekā 6 000 biznesa klientu. 2012.gadā tas ieguva balvu International Van of The Year.

„Kango Z.E.” tiek ražots vienīgi Maubežas rūpnīcā Francijā un šī automašīna tiek pārdota jau aptuveni 20 Eiropas valstīs.

Diemžēl Baltijā “Kangoo Z.E.” tirdzniecība nav iespējama dēļ tā, ka “Renault” kopā ar mašīnu nepārdod tās akumulatoru bateriju,

bet gan iznomā ar “Renault Bank” starpniecību, bet ne Latvijā, ne mūsu kaimiņvalstīs šī banka nav reģistrēta.

“Iznāk jau mazliet muļķīgi, taču mēs nevaram pārdot “Kangoo Z.E.” tikai tādēļ, ka bez “Renault Bank”, kas daudzviet Eiropā, tostarp Polijā darbojas kā jebkura cita kredītiestāde, nav iespējams nodrošināt mašīnas ar akumulatoriem. Taču tāda ir “Renault” politika un mūsu tirgus, visticamāk, pagaidām ir pārāk mazs, lai šeit atvērtu “Renault” banku vai mainītu noteikto kārtību. Visādi citādi “Renault” dīleri ir gatavi gan pārdošanai, gan šo elektromašīnu servisa nodrošināšanai,” portālam “AutoMedia.lv” atklāja “Euro Auto” valdes priekšsēdis Andrejs Masulis.