„Polaris” izgatavojis militāro bagiju „Dagor”

dagor_mobility_801

Amerikāņu koncerna speciālās tehnikas nodaļa „Polaris Defense” ir prezentējusi jaunas koncepcijas vieglo kaujas mašīnu „Dagor”.

Tas šobrīd ir ietilpīgākais vieglās bezceļu klases braucamrīks (bagijs), turklāt ar lielāko kravnesību. „Dagor” salonā – ja to telteni var uzdrīkstēties saukt šajā lepnajā vārdā – var iekārtot vietas līdz pat deviņiem ātrās reaģēšanas vienības kareivjiem ar visu amunīciju. Bagija pašmasa ir divas tonnas, bet kravnesība – 1,5 t. Atvērtā tipa kravas platforma nodrošina ātru un vienkāršu transportējamās mantības iekraušanu un izkraušanu.

dagor_mobility_802

Savam militārajam bagijam „Polaris” inženieri izveidojuši sevišķi energoietilpīgu piekari.

Viņi neslēpj, ka balstiekārtas konstrukciju noskatījuši no kravas automobiļiem, kas piedalās rallijreidu sacīkstēs. Tā nepieciešama ne tikai, lai ātri pārvietotos šķēršļotā apvidū, bet arī tādēļ, lai desantnieku bagiju varētu nosviest (ar izpletni) no lidmašīnas. Ne velti „Dagor” platums (188 cm) atbilst noteiktam militāro transportlidmašīnu kravas standartam.

Kā liecina ražotāja informācija, „Dagor” ir izveidots, izmantojot komponentus un detaļas, kas jau aprobētas citos „Polaris Defense” modeļos. No vienas puses tas ļāvis ietaupīt modeļa izstrādei nepieciešamos līdzekļus, bet no otras atvieglo militāristiem jaunās tehnikas apguvi.

dagor_mobility_800

Birkas: