Rīgas Motormuzeja kolekciju papildina vēsturisks “RAF” – pirmais sava veida sērijveida auto Padomju Savienībā

RAF-997E Latvija

Pirms diviem gadiem Rīgas Motormuzeja restauratori uzsāka darbu pie “RAF-997E “Latvija” atjaunošanas un 31.janvārī šis retais Latvijas un bijušās PRSR autobūvi raksturojošais auto tiks pirmo reizi eksponēts muzeja apmeklētājājiem un ieņems goda vietu Rīgas Motormuzeja spēkratu vidū.

„Neliela izmēra, manevrēt spējīgs un drošs – piemērots kā pilsētas videi, tā izbraukumiem uz laukiem; lieli logi, jumta lūka, ērti sēdekļi un  temperatūras ziņā komforts kā ziemā tā vasarā; speciāls bagāžas nodalījums; gida sēdvieta aprīkota ar mikrofonu un radiouztvērēju” – šīs galvenās vērtības tika pieminētas bukletā, kur

 pirms 50 gadiem “RAF-977E „Latvija” reklamēja kā pirmo sērijveidā ražoto tūristu mikroautobusu bijušajā Padomju Savienībā.

Savā pirmajā dzīvē 1963.gadā ražotais „busiņš” kalpoja Valmieras slimnīcas vajadzībām, bet pēc norakstīšanas tā „darba mūžs” varēja beigties kādā no pārkausēšanas krāsnīm. Laimīgā kārtā mikroautobusu atrada un kā vērtīgu eksemplāru atzina Rīgas Motormuzeja darbinieki. Divus gadus norisinājās rūpīga auto restaurācija.

Restauratori pateicas visiem auto entuziastiem, kuri palīdzēja ar informāciju, fotogrāfijām un retām rezerves detaļām. Īpaša pateicība tiek izteikta Staņislavam Mjagkovam par atrasto oriģinālā parauga mēraparātu paneli, kurš  ražots Rīgas Autoelektroaparātu rūpnīcā, tieši RAF mikroautobusiem.