Briselē diskutēs par autotransporta ilgspējīgu attīstību

Scania konferencei

Zviedru kravas automobiļu un autobusu ražotājs „Scania” rīt, 14.novembrī Briselē rīko augsta līmeņa sanāksmi par ilgtspējīgu transporta nozares attīstību. Sanāksmē pulcēsies ne tikai nozares speciālisti, bet arī dažādu valsts iestāžu un Eiropas Savienības amatpersonas.

Konferences galvenās tēma paredzēta par to, kā, nodrošināt autotransporta nozares ilgspējīgu attīstību, to saistot ar CO2 jeb oglekļa dioksīda emisiju sammazināšanu.

Starp dalībniekiem būšot arī vismaz divi Eiropas Savienības komisāri – ES klimata politikas komisāre, dāniete Konija Hēdegarde (Connie Hedegaard) un mūsu kaimiņvalsts Igaunijas pārstāvis, ES transporta komisārs Sims Kallass (Siim Kallas).

Kā uzsver rīkotāji, viens no konferences uzdevumiem ir sabalansēt nozares ilgtspējīgu attīstību ar ES dalībvalstu ekonomikas izaugsmi, lai uzlabotu Eiropas Savienības starptautisko konkurētspēju gan kopumā, gan piegāžu jomā.
“Kravas autotransporta nozarē tradicionāli ir saglabājies sadalījums starp transportlīdzekļu piegādātājiem, kravas transporta operatoriem un transporta pakalpojumu pircējiem. Briseles konferencē, „Scania” vēlas pilnveidot līdztiesīgas attiecības starp visiem šīs ķēdes dalībniekiem, kā arī uzturēt dialogu ar politisku lēmumu pieņēmējiem un sabiedrību, kurai mēs kalpojam.” uzsver „Scania” prezidents un izpilddirektors Martins Lundsteds (Martins Lundstedt).
Starp uz konferenci aicinātajiem īpašajiem viesiem ir arī „Scania Young European Truck Driver 2112” konkursā, kas šogad apvienoja ap 17 000 jaunos Eiropas kravas mašīnu šoferus no 24 Eiropas valstīm, uzvaru guvušais Īrijas autovadītājs Gabriels Varde (Gabriel Warde). Paredzēta konkursa laureātu godināšana.
Šāda „Scania” injicēta augsta līmeņa konference Briselē notiek jau kopš 1990.gada un parasti pulcē no 200 līdz 300 dalībniekiem.

Birkas: