„Rosenbauer”– īsts akronīmu kokteilis

rb_-05-15_v24_em-2

Modernā industriālā tehnika aizvien biežāk tiek raksturota nevis ar vārdiem, bet gan dažādām burtu kombinācijām, t.s. akronīmiem, kas nepieredzējušam vērotājam var izlikties kā „ķīniešu ābece”.

Tā viens no vadošajiem un progresīvākajiem ugunsdzēsības tehnikas ražotājiem, austriešu „Rosenbauer” ir laidis klajā jaunās paaudzes „Panther” modeli, kas tiek raksturots šādā modernā tehnoloģiskās terminoloģijas „dialektā”. Proti, tā ir ARFF tipa mašīna. Šis klasifikācijas kods ir saīsinājums no „Aeroport Rescue Fire Fighting”, kas nozīmē, ka tā ir lidostas ugunsdzēsības un glābšanas darbu mašīna.

05-15_v24_em-6

„Rosenbauer” savas „panteras” gatavo ar riteņu formulu 4×4 un 6×6 un piedāvā tās aprīkot ar dažādu ražotāju „Euro 6” standarta dīzeļdzinējiem ar jaudas diapazonu no 500 līdz 1400 ZS. Ražotāja informācija liecina, ka

šāds glābējs ar pilnu ekipējumu un uzpildītu 5,6 m3 ūdens cisternu no nulles līdz 80 km/h paātrinās 28 sekundēs

vai vēl ātrāk (atkarībā no dzinēja un mašīnai uzstādītā dzēšanas aprīkojuma).

05-15_v24_em-12

Modernā ugunsdzēsēja aprīkojumā ietilpst tāda mantība kā HRET (High Reach Extendable Turret) – 30 m garumā izbīdāms dzēšanas manipulators ar platu putu strūklas padeves leņķi, RSC (Roll Stability Control) – dinamiskā stabilitātes kontroles sistēma, RM 35 – infrasarkanā starojuma aizsargekrāns, t.i., sprauslu sistēma, kas mašīnas priekšā izsmidzina lielu ūdens daudzumu, tādējādi nodrošinot apkalpes aizsardzību no ugunsgrēka radītās svelmes. CAFS (Compressed Air Foam System) ķīmisko putu ģenerators, kura ražīgums ir 9000 l/min., ar N 80 centrbēdzes sūkņa palīdzību spēj izliet dzēšanai paredzēto maisījumu līdz 100 m attālumā.

Operatora darbu atvieglo atbilstoši LCS 2.0 (Logic Control System) algoritmam iekārtota vadības pults. Šī sistēma nodrošina standartizētu ugunsdzēsības mašīnu lietotāju saskarni, kas ļauj intuitīvi vienkārši kontrolēt dozatoru sprauslas, putu padeves sistēmas, hidromanipulatorus, apgaismes mastus, ģeneratorus u.c. nepieciešamās ierīces.

rb_-05-15_v24_em-14

Jaunās paaudzes „Panther” atbilst ICAO (Starptautiskā Civilās Aviācijas organizācija) „Level B” normatīviem, kā arī NFPA (Nacionālā Ugunsdrošības asociācija) un FAA (ASV Federālā Civilās Aviācijas asociācija) standartiem. Savukārt „Rosenbauer” mašīnas kabīne atbilst visstingrākajām ECE R29-3 frontālās, sānu un aizmugures aizsardzības aprīkojuma noteikumu prasībām, turklāt papildus var tikt aprīkota ar jumta aizsargrežģi.