Sācies ‘The Drivers’ Fuel Challenge 2014’ nacionālās atlases maratons

DGR_7556

Šonedēļ sākusies un līdz pat finālam 9.augustā turpināsies „Volvo Trucks” iniciēto profesionālo kravas automašīnu vadītāju sacensību The Drivers’ Fuel Challenge nacionālā atlase, lai noskaidrotu Latvijas prasmīgāko vadītāju, kurš piedalīsies reģionālo sacensību finālā Bratislavā, informē „Volvo Truck Latvia” mārketinga vadītāja Dace Rostoka.

Tāpat kā iepriekšējos gados, sacensībās var piedalīties ikviens profesionālais kravas automobiļu vadītājs, neatkarīgi no transportlīdzekļa markas ar ko brauc ikdienā.

Šogad dalībai atlases sacensībās pieteicās arī „AutoMedia.lv” eksperts autovadītāju apmācības jautājumos Edgars Priekulis.

„Savu kvalifikācijas braucienu aizvadīju jau pašā atlases sākumā 4.jūnijā. Brauciena maršruts veidots, izmantojot koplietošanas ceļus, tādēļ, manuprāt, individuālos rezultātus var iespaidot ne tikai katra vadītāja prasmes, bet mazliet arī satiksmes situācija, jo pretendentiem braucienus nākas aizvadīt atšķirīgā satiksmes plūsmā. Kādam tā var izrādīties pateicīgāka, kādam varbūt mazliet patraucēt. Taču bija ļoti interesanti un man tā bija pirmā iespēja izmēģināt jauno „Volvo FH”. Pieļauju, ka rezultāti beigās būs ļoti blīvi, jo FH ir automobilis ar I-Shift robotizēto pārnesumkārbu, kas, manuprāt, palīdz būt ekonomiskam ikvienam šoferim,” iespaidos dalās Edgars Priekulis.

Edgars Priekulis

Edgars Priekulis

Reģistrācija kvalifikācijas braucieniem Latvijā notiek elektroniski un tā ir pagarināta vēl līdz 30.jūnijam. Atlases aacensību distance ir 45km, bet laika ierobežojums – 50min. Par uzvarētāju kļūs tas pretendents, kurš distanci veiks ar vismazāko degvielas patēriņu.

DGR_7650

Reģionālo sacensību fināls notiks 29. augustā ‘’Slovakia Ring’’ trasē Bratislavā, kur tiksies 15 čempioni un savā starpā sacentīsies, lai noskaidrotu trīs labākos autovadītājus un viņu darba devējus, kas saņems lieliskas balvas, piemēram, jaunu Volvo S60 vieglo automobili un vaučeri EUR 10 000.- vērtībā.

Latvijas kvalifikācijas sacensību automašīnas specifikācija

  • Volvo FH (Euro 6);
  • D13 dzinējs ar 460Zs jaudu;
  • I-Shift pārnesumkārba;
  • Adaptīvā kruīza kontrole;
  • VEB+ (510Zs);
  • Kopējais svars 28,9t.