„Scania” kravas trolejbuss

Scania_electo_1

Kompānijas „Scania” un „Siemens” noslēgušas sadarbības līgumu, kura ietvaros kopīgi attīstīs projektu „ENUBA”.

Projekta pilns nosaukums vācu valodā ir „Elektromobilität bei schweren Nutzfahrzeugen zur Umweltentlastung von Ballungsräumen” (ENUBA), kas tulkojumā būtu „kravas transportlīdzekļu elektriskā mobilitāte ar mērķi uzlabot pilsētvidi”. Tā ideja ir elektrificēt kravas automobiļu un autobusu spēka agregātus, izmantojot vācu elektronikas koncerna „Siemens” jaunākās tehnoloģijas. Savukārt, pateicoties „Scania” atbalstam, Zviedrija varētu kļūt par pirmo valsti pasaulē, kur

drīzumā uz koplietošanas ceļiem parādīsies kravas automobiļi ar elektrisko piedziņu.

„Siemens” jau sen izmēģina tehnoloģijas, kas ļauj transportlīdzekļiem izmantot elektroenerģiju no gaisa vada līdzīgi kā tramvajam – ar pantogrāfa palīdzību.

Scania_electo_2

Elektroenerģija ir ievērojami lētāka nekā šķidrā degviela, neatkarīgi no tā, no kādām izejvielām tā iegūta. Tādējādi iespēja darbināt automobiļus ar elektrību ievērojami pazeminātu transporta izmaksas. Arī elektromotors un tam nepieciešamā transmisija ir tehniski vienkāršāki un izgatavošanā krietni lētāki. (Neticiet, ja jums kāds mēģina iestāstīt, ka trolejbuss maksā miljonu!)

Un, kas galvenais, „zaļie” ir sajūsmā par „Siemens” centieniem elektrificēt līdz šim videi salīdzinoši nedraudzīgo kravas tehniku.

Birkas: