„Scania Latvia” mehāniķi – labākie Baltijā

SCANIA_TOP_TEAM-191

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā norisinājās starptautisko „Scania Top Team” kravas auto mehāniķu sacensību Baltijas posms, kurā sešu komandu konkurencē čempiona kausu godam izcīnīja „Scania Latvia” Rīgas servisa komanda.

Mūsu uzvarētājkomandu pārstāvēja Guntis Bušs, Sandris Slikšāns, Dainis Račko, Andrejs Krafts un Ritvars Zīverts.

SCANIA_TOP_TEAM-190

Otrajā vietā ierindojās „Scania” Tallinas servisa komanda. Savukārt godpilno trešo vietu ieguva „Scania Latvia” Liepājas servisa centra komanda, kuru pārstāvēja Kristaps Pilskungs, Jānis Šteinbergs, Zigmārs Ķīvits un Reinis Upenieks.

Kā norāda „Scania Latvia” tehniskais direktors Igors Romanovskis, lai kvalificētos „Top Team” sacensību Baltijas posmam, mehāniķu komandām bija jāpārvar pirmā kārta, kurā nācās atbildēt uz 100 teorētiskiem jautājumiem. Pirmā kārta norisinājās pērn novembrī, un tajā dalību pieteica komandas no „Scania Latvia” servisa centriem Rīgā, Valmierā un Liepājā. Pēc pirmās kārtas tiesības pārstāvēt Latviju Baltijas posmā ieguva Rīgas un Liepājas komandas. Abas pārliecinoši sevi pierādīja arī 10. janvāra „Top Team” Baltijas sacensībās.

SCANIA_TOP_TEAM-193

„Scania Top Team” reģionālais posms norisināsies martā Bratislavā, Slovākijā. Tur piedalīsies labākā komanda no katras valsts. Savukārt sacensību pasaules fināls paredzēts decembrī Sēderteljē (Zviedrijā), kur piedalīsies 1. un 2. vietu ieguvēji no visiem reģionālajiem posmiem.

Pirmo reizi „Top Team” sacensību vēsturē „Scania Latvia” izveidoja atsevišķu studentu līgu.

Tajā bija pārstāvētas četras komandas: Priekuļu tehnikums, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Saulaines Profesionālā vidusskola, Cīravas Profesionālā vidusskola. Studentu līgā par čempioniem pārliecinoši kļuva Priekuļu tehnikuma komanda, nākamjās vietās atstājot Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Saulaines Profesionālās vidusskolas  audzēkņus.

SCANIA_TOP_TEAM-192

„Mērķis bija dot iespēju skolēniem, kuri apgūst mehāniķa arodu, sajust „Top Team” sacensībās klātesošo komandas garu, kā arī iepazīstināt ar mūsu uzņēmumu un karjeras iespējām,” informē „Scania Latvia” personāla vadītāja Laila Pērkone.

„Top Team” ir starptautiskas sacensības, kurās „Scania” servisa darbinieki attīstīta savas prasmes, apvienojot mācības un komandas darbu. To mērķis ir attīstīt darbiniekos labākās iemaņas darbā ar „Scania” transportlīdzekļiem. Sacensībām ir sena vēsture – tās aizsākušās 1989. gadā Zviedrijā. Šobrīd „Top Team” sacensībās piedalās vairāk nekā 70 pasaules valstis un 8000 dalībnieku.

„Mēs cenšamies nepārtraukti paaugstināt automehāniķu kvalifikāciju, organizējot apmācības Baltijas mācību centrā, kas atrodas „Scania Latvia” telpās Rīgā, kā arī piedaloties „Scania Top Team” sacensībās. Tas veicina „Scania” nosprausto mērķu sasniegšanu – nodrošināt klientus ne tikai ar augstas kvalitātes auto transportu, bet arī teicamu tā apkopi un servisa pakalpojumiem,” informē uzņēmuma „Scania Latvia” vadītājs Aigars Pušinskis.

Birkas: