„Scania Latvia” šogad aprit divdesmit gadi

Scania_Brali Kazelniki

Vienam no vadošajiem tirdzniecības un servisa uzņēmumiem kravas automašīnu segmentā SIA ”Scania Latvia” šogad aprit 20 gadi, kopš tās darbības uzsākšanas Latvijā 1993.gadā.

”Scania Latvia” ir viens no pirmajiem uzņēmumiem savā segmentā, kas pirms divdesmit gadiem Latvijā uzsāka kravas automašīnu, autobusu, šasiju, dzinēju un rezerves daļu tirdzniecību.

Šo gadu laikā ir nomainījušās četras „Scania” kravas mašīnu paaudzes un pārdoti vairāk nekā 4000 transportlīdzekļi,

un šobrīd Latvijā katrs ceturtais kravas transportlīdzeklis ar pilnu masu virs 16 tonnām ir „Scania”, ziņo uzņēmums. Pirmajā darbības gadā „Scania Latvia” pārdeva tikai divus jaunus kravas auto, savukārt no 2006. līdz 2008.gadam tika pārdots rekordliels daudzums kravas automašīnu – vairāk nekā 1300.

„Pirms divdesmit gadiem, kad „Scania” uzsāka darbību Latvijā, kravas pārvadājumu tirgu veidoja Padomju Savienībā ražoti kravas transportlīdzekļi, bet ES ražots transports skaitījās liels retums. Šajā laikā esam kļuvuši par vienu no vadošajiem tirgus spēlētājiem,” lepojas ”Scania Latvia” vadītājs Aigars Pušinskis.

Eiropas Savienībā auto tirgus 20 gadu laikā ir piedzīvojis lielas izmaiņas – daudzreiz stingrākas kļuvušas vides prasības kravas transportlīdzekļiem, regulējot slāpekļa oksīda un cieto daļiņu izmešu apjomu no Euro 1 līdz Euro 6 standartiem. „Scania”, ejot līdzi laikam, ir radījusi četras kravas auto paaudzes – 3.sēriju, 4.sēriju un R sēriju, ko tagad nomainījusi jaunā R sērija.

„Scania Latvia” pirmo automašīnu ar Euro 3 motoru pārdeva 1999.gadā, ar Euro 4 – 2004.gadā, bet ar Euro 5 motoru 2005.gadā. Sākot ar 2012.gadu, klientiem ir iespēja iegādāties kravas automašīnas ar Euro 6 motoriem. Transportlīdzekļiem ar jaunākās paaudzes motoriem ir augstāka vērtība lietotas tehnikas tirgū.

Euro 6 motoriem slāpekļa oksīdu un cieto daļiņu izmešu apjoms salīdzinājumā ar Euro 5 ir apmēram četras reizes mazāks,” stāsta Aigars Pušinskis.

Viens no nozīmīgākajiem „Scania Latvia” notikumiem bija „Scania” tirdzniecības un servisa centra atklāšana 1999.gadā, kas tobrīd bija modernākais un lielākais „Scania” centrs visā Austrum un Centrāleiropā. Ēkas rekonstrukcijas projekts toreiz ieguva labākā industriālā projekta goda nosaukumu Latvijā. Kopumā “Scania Latvia” ir četri servisa centri – Rīgā, Valmierā, Daugavpilī un Liepājā, kuros ir nodarbināti 122 darbinieki. Uzņēmuma nosaukums līdz 2001.gadam bija „Auto Skan”.

Birkas: