„Scania” par godu jubilejai laiž klajā jaunu kravas auto sēriju

24-New Scania R un S

Zviedru smagā komerctransporta ražotājs AB „Scania” šogad atzīmē 125 gadu pastāvēšanas jubileju un šim notikumam par godu nupat, 23.augustā Parīzē iespaidīgā prezentācijā atklāja jaunu smago vilcēju sēriju. Kompānijas paziņojumā vēstīts, ka jaunās „Scania” sērijas automašīnu izstrādei veltīti desmit gadi un šajā projektā investēti divi miljardi eiro.

Faktiski jau gan ar sākotnējo nosaukumu AB „Scania-Vabis” mūsdienās pazīstamais uzņēmums darbojas kopš 1911.gada, kad apvienojās 1891.gadā dibinātā dzelzceļa mašīnu ražotne „Vabis” un 1900.gadā izveidotā velosipēdu rūpnīca „Scania”. Abas kompānijas līdz apvienošanās brīdim jau bija izmēģinājušas spēkus dažādu mehānismu un celtniecības mašīnu, kā arī dzinēju ražošanā, kas „Scania” bija padevies veiksmīgi, bet „Vabis” 1910.gadā bija nonācis bankrota priekšā.

Pēc apvienošanās kompānijas darbība allaž ir bijusi vairāk vai mazāk sekmīga un šodien „Scania” ir viens no vadošajiem smago kravas mašīnu un autobusu, kā arī dīzeļdzinēju ražotājiem pasaulē, kā arī viens no atpazīstamākajiem Zviedrijas zīmoliem.

Prezentācijā tika izrādīti lielākie tālo pārvadājumu modeļi „Scania R” un jaunā „Scania S”, bet pakāpeniski tiks nomainītas arī mazākās kravnesības, kā arī vidējas un tuvas distances pārvadājumu mašīnas „Scania P” un „Scania G”.

Jauno R un S sērijas modeļu jauda ir no 410 līdz 730 Zs,

bet atšķiras kabīņu dizains un augstums – S sērijas guļamkabīnei 3880 mm Normal izpildījumā un 4000 mm Highline versijā, bet R sērijai attiecīgi 3720 mm un 3950 mm.

11-New Scania R un S

Ar jauno modeļu sēriju „Scania” paplašinot pašreizējo piedāvājumu un tagad, pateicoties modulārai sistēmai, varot piedāvāt visdažādāko veiktspēju, savienojamību un daudzpusīgus produktivitāti uzlabojošus pakalpojumus, kā arī ilgtspējīgus transportēšanas risinājumus, kas ir precīzi pielāgoti katrai klientu grupai plašajā transporta nozarē.

“Tas bez šaubām ir lielākais ieguldījums „Scania” 125 gadu pastāvēšanas vēsturē,” atklāšanā paziņoja kompānijas prezidents un izpilddirektors Henriks Henriksons.

Jauno kravas automašīnu ražošana tikšot uzsākta nekavējoties „Scania” montāžas rūpnīcā Soderteljē, Zviedrijā. Sākumā uzsvars būšot likts uz transportlīdzekļiem un pakalpojumiem tālajiem pārvadājumiem, bet, arvien lielākam skaitam „Scania” rūpnīcu pielāgojoties jaunajai situācijai un rodot arvien jaunas iespējas, nepārtraukti tikšot ieviesti citi jauninājumi.

Vispamanāmākie elementi, protams, ir jaunā dizaina kabīnes, bet īstās inovācijas slējoties dziļāk – jaunu tehnoloģiju, kā arī pārdošanu pavadošo pakalpojumu veidolā.

„Scania” jauno sēriju laidīs klajā vairākos posmos, koncentrējieties uz dažādām klientu grupām un ievērojot rūpīgi izplānotu grafiku. Tas notiks jau pēc prezentācijas Eiropā, papildinot ar citām iespējām klientiem, un tā noslēgsies ar vienlaicīgu produktu laišanu klajā ārpus Eiropas 18 mēnešu laikā. Viens no manāmākajiem „Scania” uzlabojumiem ir dīzeļdegvielas patēriņa samazinājums par 5%, ko nodrošinot uzlabotas piedziņas daļas un labāka aerodinamika.

Piebilstams, ka „Scania” pašlaik ir aptuveni 1700 pārstāvju vairāk nekā 100 valstīs, tostarp Latvijā, kur smagā komerctransporta pārdošanā labāk tradicionāli sokas vien otram zviedru komerctransporta ražotājam „Volvo Trucks”.

Birkas: