„Scania” uzlabo starmešu efektivitāti

Scania_357953_highres_25-exterior-13013-007

Kravas auto ražotājs „Scania” ir būtiski pilnveidojis apgaismes sistēmu savam jaunākajam modelim „Streamline”.

„Kompānija „Scania” pastāvīgi uzlabo kravas automašīnas, domājot ne tikai par degvielas ekonomiju un citu tehnisko rādītāju pilnveidošanu, bet daudz strādā pie niansēm, kas palielina satiksmes drošību,” stāsta „Scania Latvia” vadītājs Aigars Pušinskis.

„Scania Streamline” ir papildināts ar jaunās paaudzes H7 lukturu bloku. Tas veido krietni platāku staru kūli, nodrošinot pilnu ceļa un nomaļu pārredzamību. Ieslēdzot tālās gaismas, arī tuvo gaismu spuldzes paliek ieslēgtas un

tādējādi rada homogēnu staru kūli un lielisku pārredzamību.

Iepriekšējās paaudzes lukturu blokos dienas gaitas lukturi bija novietoti atsevišķi. Tagad, integrējot tos galvenajā blokā, ir rasta papildu vieta tik svarīgajiem priekšējiem miglas lukturiem. Turklāt „Scania Sreamline” modelim (kā papildaprīkojums) ir pieejamas arī jaunas LED tālās gaismas, kas integrētas ārējā saulessargā. No iepriekšējā modeļa tālās gaismas lukturiem tās atšķiras ar jauna tipa dzidrinātu lēcu, mazākiem izmēriem, atvieglotu apkopi, kā arī blīvāku gaismas staru kūli. Šie lukturi ir viegli regulējami visos nepieciešamajos leņķos, un to apakšā esošā lūka būtiski atvieglo spuldzīšu nomaiņu.

Scania_13010-006

„Ceļa pārredzamība smago auto šoferiem ir nedaudz labāka nekā vieglo mašīnu vadītājiem, pateicoties augstu novietotajai vadītāja vietai, tomēr jāatceras – lai cik modernas un spoži apgaismotas nebūtu kravas mašīnas, arī gājējiem jārūpējas par savu un citu drošību, lietojot atstarotājus vai atstarojošās vestes,’’ uzsver Aigars Pušinskis. „Jāatceras, ka kravas auto sastāvs vidēji sver 40 tonnas, un tā bremzēšanas ceļš ir garāks nekā vieglajai automašīnai. Turklāt krietni ierobežotāka ir to manevrētspēja lielo gabarītu dēļ”.

Birkas: