„Scania” uzlabo „Streamline” un ļauj ietaupīt degvielu

Scania Streamline 2013 01

Viens no vadošajiem uzņēmumiem kravas automašīnu tirgū „Scania” uzlabojis kravas automobiļus „Scania Streamline”. Jaunā kravas automašīnu sērija pilnveidota, turpinot attīstīt „Scania” G un R sērijas kravas automašīnu kabīņu aerodinamiku, lai samazinātu gaisa pretestību un uzlabotu degvielas patēriņu, informē „Scania Latvia”.

„Scania Streamline” uzlabotā aerodinamika sekmē gaisa plūsmas novirzi uz kabīnes sāniem ar pēc iespējas mazāku pretestību un

tagad braukšanas laikā iespējams ietaupīt līdz pat 8% degvielas.

Savukārt lai durvju rokturi pasargātu no netīrumiem, patentēts arī neliels sānu spoileris tieši virs priekšējiem lukturiem, kas novirza gaisa plūsmu virs priekšējiem dubļu sargiem.

„Scania Streamline” kabīnēm piemēroti arī saules sargi, kas kontrolē gaisa plūsmu un lukturi, kas nodrošina 30 litru degvielas ietaupījumu gadā. Jaunais „Streamline” saules sargs kontrolē gaisa plūsmu un tam ir jauni aerodinamiski stiprinājumi, kā arī integrēti tālās gaismas lukturi un LED gabarītlukturi. Lukturi ir aprīkoti ar jauniem ietvariem, LED indikatoriem un dienas gaitas gaismām. Kravas automašīnas LED aizmugurējie lukturi, veidoti tā, lai nodrošinātu 30 litru degvielas ietaupījumu gadā. Jaunie tālās gaismas lukturi ir ar vienmērīgāk izkliedētu gaismu, kas nodrošina labāku redzamību uz ceļa. Saules sarga gali ir atvērti, lai ļautu gaisam plūst gar kabīnes malām, tādējādi samazinot arī vēja radīto troksni.

Scania Streamline 2013 01

Līdz ar citiem „Scania Streamline” uzlabojumiem, izstrādāti arī jauni kabīņu iekšējā dizaina risinājumi – ergonomiskāki, individuāli pielāgojami sēdekļi ar divu līmeņu ventilāciju, kā arī tumša un gaiša smilšu krāsas samta apdari kabīnes guļamzonā. Tāpat kabīnes guļamzonā izvietota izvelkamā gulta ar īpaši biezu atsperu matraci.

„Scania” jaunajā komunikāciju sistēmā, kas pirmoreiz tika prezentēta 2012.gadā Vācijā, iestrādāta navigācija, CD atskaņotāji, Bluetooth tālruņa savienojamība, AUX, USB un SD atmiņas karšu lasītājs, kas tiek izmantots arī, lai atjauninātu navigācijas datus. Citus navigācijas atjauninājumus var veikt, izmantojot CD iespējas vai USB savienojumu. Sistēma atpazīst vairākus audio formātus, piemēram, MP3, kā arī tai iespējams pieslēgt sabvūferi. Audio sistēmas ekrāns izmantojams ne tikai navigācijai un audio informācijai, bet arī, lai attēlotu kameru ierakstus.

Tāpat „Scania” izstrādāta jauna pneimatiskā piekare ar elektrisko vadību. Tās tālvadības pultij ir četri atmiņas slēdži un divi režīmi – pamata un ātrais. Ātrais režīms ir piemērots vajadzībām, kad nepieciešama bieža piekares augstuma regulēšana.

Birkas: