Šoferi mācās taupīt degvielu ar „Mercedes-Benz Actros”

Mercedes-Benz Truck Driving 1

Rīgā no 3. līdz 7.jūnijam globālās programmas Mercedes-Benz Truck Driving Trainings ietvaros 50 kravas automobiļu vadītāji ar jaunajiem „Mercedes-Benz Actros” vilcējiem apguva teorētiskas un praktiskas iemaņas par ekonomiskiem, videi draudzīgiem un drošas braukšanas paņēmieniem intensīvas satiksmes apstākļos pilsētā.

Drošas braukšanas ekspertu no „Daimler AG Global Training” departamenta un pilnvarotā pārtāvja Latvijā „Domenikss” vadītās apmācības norisinājās divās kārtās. Vispirms, vadītāji kopā ar braukšanas ekspertiem devās braucienā Rīgas pilsētā intensīvas satiksmes apstākļos, un speciāli mērinstrumenti, kas uzstādīti „Actros” vilcējos, reģistrēja brauciena laiku, degvielas patēriņu, vidējo ātrumu, bremzēšanas un kustības uzsākšanas paradumus, kā arī citus automobiļa vadīšanas parametrus. Otrajā apmācību posmā tika analizēti braukšanas paradumi, un veikts pa identisku maršrutu atkārtots brauciens, kurā tika pilnveidota šoferu braukšanas maniere un samazināts degvielas patēriņš.

“Iegūstot jaunas zināšanas un pieredzi,

atsevišķiem šoferiem atkārtotus braucienus izdevās veikt pat ar 32% mazāku degvielas patēriņu,

taču vidēji visiem automobiļu vadītājiem kopā rezultāts bija – patērētās degvielas samazinājums par 12%,“ apmācības efektivitāti pamato SIA „Domenikss” kravas automobiļu tirdzniecības un mārketinga vadītājs Aivis Zapereckis,

Mercedes-Benz Truck Driving Trainings norisinās jau piekto gadu pēc kārtās un „Mercedes-Benz” drošas un ekonomiskas braukšanas eksperti katru vasaru dodas izbraukuma tūrē, viesojoties daudzviet Eiropā. Šogad tūrei starts tika dots Tallinā, pēc tam piestājot Rīgā, Viļņā un noslēdzot apmācību programmu Bratislavā tikai septembra beigās.

Birkas: