“Solaris” iepazīstina ar nākotnes tramvaju

Solaris_leipzig_01

Poļu autobusu ražotājs “Solaris Bus & Coach” prezentējis futūristisku zemās grīdas tramvaja konceptu, kurš, starp citu, jau tuvākajā laikā uzsāks pavisam reālus izmēģinājuma braucienus.

Šo konceptu “Solaris” speciālisti radījuši, pamatojoties uz līgumu ar Leipcigas (Vācijā) pašvaldību, kas paredz 41 tramvaja sastāva izgatavošanu un piegādi līdz 2020.gadam.

leipzig_02_karol_wach

Tramvaja dizainu veidojuši vācu “IFS Design” studijas mākslinieki. Viņi atklāj, ka speciāla uzmanība veltīta vadītāja vietas ergonomikai. Lai to izveidotu maksimāli ērtu, iepriekš tika veikta visai apjomīga Leipcigas tramvaju vadītāju aptauja, un viņu nozīmīgākās vēlmes šeit radušas piepildījumu.

Ar sevišķu rūpību iekārtots arī tramvaja pasažieru salons.

Solaris_leipzig_03

Tajā atrodas 75 komfortablas sēdvietas. Padomāts arī par cilvēkiem ar speciālām vajadzībām, tostarp paredzētas arī četras vietas ratiņkrēsliem.

Interesanti, ka salona apgaismojums automātiski mainās atkarībā no laika apstākļiem. Proti, vasarā galvenokārt tiek izmantoti aukstie toņi, turpretim ziemā – siltie. Braucēju orientāciju pilsētvidē atvieglos moderna informācijas sistēma, kur dažāda informācija tiek atainota lielos pie vagona griestiem nostiprinātos ekrānos, bet virs durvīm izvietoti maršruta rādītāji.

“Solaris” četru sekciju tramvaja sastāva garums ir 37,6 m, platums – 2,3 m, bet sliežu platums (atbilstoši Leipcigas LVB līnijām) – 1458 mm. Tam ir klasiskā piedziņas sistēma – ar četriem velkošo riteņu moduļiem un vienu nesošo.

Birkas: