The Drivers’ Fuel Challenge 2013 reģiona fināls ar latvieša līdzdalību jau šo sestdien Horvātijā

The Drivers’ Fuel Challenge finals 2013_Guntis Līpiņš

Nu jau par gadskārtēju kļuvušajā, „Volvo Trucks” atbalstītā Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona valstu* ekonomiskās autovadīšanas konkursa kravas auto vadītājiem The Drivers’ Fuel Challenge 2013 fināls notiks jau šo sestdien, 19.oktobrī  Horvātijā. Latviju tajā pārstāvēs nacionālajā atlasē uzvarējušais Guntis Līpiņš (attēlā) no uzņēmuma „Trailers”.

Globāla mēroga The Drivers’ Fuel Challenge konkurss, kurā profesionāli kravas automašīnu vadītāji sacentās ekonomiskā braukšanā, tika aizsākts 2011.gadā, galvenokārt ar mērķi uzsvērt vadītāju lomu degvielas taupīšanā. Pasākums guva lielu interesi autovadītāju un pārvadātāju uzņēmumu vidū it sevišķi Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā, kur tika nolemts to organizēt ik gadu.

The Drivers’ Fuel Challenge 2013 nacionālajās atlases kārtās kopumā piedalījās aptuveni 3200 kravas automašīnu vadītāji.

Horvātijas pilsētā Opatijā 19.oktobrī tiksies 14 nacionālie čempioni, lai liktu lietā savas prasmes pārbaudījumā Grobņikas autotrasē. Šajā konkursa finālposmā dalībnieki sacentīsies par The Drivers’ Fuel Challenge 2013 Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona čempiona titulu un galveno balvu – vieglo auto „Volvo V40”.

„Šogad The Drivers’ Fuel Challenge dalībnieku skaits Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā gandrīz divas reizes pārsniedza jau tā ievērojamo pagājušā gada rādītāju, kas pierāda, ka interese par ekonomisku braukšanu nemazinās. Tas ir izdevīgi gan pārvadātājiem, gan apkārtējai videi,” norāda projekta vadītājs Andreass Vālgrens, „Volvo Group Trucks” Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona mārketinga direktors.

Lielajā finālā Opatijā, Latviju pārstāvēs Guntis Līpiņš no SIA „Trailers”, kurš Latvijas finālā Sporta kompleksā 333, 7. jūlijā kļuva par Latvijas The Drivers’ Fuel Challenge 2013 čempionu.

Atgādināsim, ka pērn 22.oktobrī konkursa finālā Olomoucā, Čehijā uzvarēja Pāvels Ozimeks no Polijas transporta uzņēmuma „EPO-Trans Logistic Company”. Viņam izdevās panākt labāko līdzsvaru starp ātrumu, laiku un degvielas patēriņu, patērējot 22,2 litrus uz 100 km. Interesanti, vai šāgada uzvarētājs spēs sasniegt vēl labāku degvielas patēriņa rādītāju?

*Centrāleiropas un Austrumeiropas reģiona valstis, kas piedalās The Drivers’ Fuel Challenge 2013: Bosnija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Ungārija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija.