Uz skatuves izbrauc jaunais „F-150”

Ford-F-150-front-side-view1

Kur gan citur koncernam „Ford” sarīkot amerikāņu populārākā pikapa nākamās paaudzes pirmizrādi, ja ne spožākajā pašmāju spēkratu izstādē.

Gandrīz vienlaikus ar Detroitas izstādes oficiālo atklāšanu „Ford” stendā skaļi un pompozi tika pieteikta jaunās paaudzes F sērija, proti, prezentēts ražošanai gatavs „F-150” modelis.

Automobilis mantojis pērn izrādītā koncepta „Atlas” skarbo dizainisko tēlu, lai gan ieguvis arī veselu rindu stilistisku atšķirību. Tiesa, viena no galvenajām pikapa īpatnībām pirmajā acumirklī nav pamanāma – tā virsbūve ir izgatavota no augsti izturīga alumīnija sakausējuma, kāds līdz šim ticis izmantots tikai aviācijas un militārajā rūpniecībā. Tas ļāvis automobiļa masu samazināt par 317 kg salīdzinājumā ar priekšteci.

Vēl viens nozīmīgs jaunums ir 2,7 l „EcoBoost” saimes turbomotors.

„Ford” pārstāvji pagaidām nesteidz atklāt tā parametrus, taču apgalvo, ka dinamisko īpašību ziņā jaunais spēka agregāts būs līdzvērtīgs „dažam labam” V8 dzinējam. Bez tam dzinēju gammā tiek solīti arī 3,5 l „EcoBoost” dzinējs un 5-litrīgs V8.

Ford-F-150-10-700x465

Jaunajā paaudzē „Ford” pikaps iegūs neparasti bagātu komforta un drošības aprīkojumu, tostarp tādas inovatīvas ierīces kā elektronisko panorāmas pārskatāmības sistēmu, jaunāko izklaidējoši informatīvo sistēmu ar 8” skārienjutīgu centrālo displeju, diožu dienas gaitas starmešus, adaptīvo kruīza kontroli, aklo zonu uzraudzības sistēmu, elektrisku aizmugurējā borta aizvēršanas sistēmu u.tml.

Jaunais „Ford F-150” nonāks tirdzniecībā 2014. gada rudenī.

Birkas: