Uzņēmums “Arsava” iegādājies varenu svarcēlāju

LG_1750 (2)_10822-0_W615H615

Kā ziņo portāls “Nozare.lv”, SIA “Arsava” noslēgusi vērienīgu līgumu ar SIA “UniCredit Leasing” par jaudīgā mobilā celtņa “Liebherr LG1750″ finansēšanu.

Tas ir jaunums Baltijā. “Liebherr LG1750″ strēles garums ir 153 metri, un tas var pacelt līdz 400 tonnu smagas kravas (līdz šim Latvijā pieejamo mašīnu celtspēja nepārsniedza 116 t). Tas būs neatsverams palīgs būvniecībā, dabas katastrofu radīto seku likvidēšanā, kā arī citos gadījumos nestandarta, lielizmēra un ļoti smagu priekšmetu pacelšanai. Šāds celtnis var izrādīties noderīgs tādos industriālajos objektos kā lidostā, ostās, vēja ģeneratoru parku izveidē, dzelzceļa struktūrās.

Celtņa cena ir ne mazāk iespaidīga par tā veiktspēju un tā ir 6,7 miljoni eiro.

LG_1750 (3)_10823-0_W615H615

Uzņēmuma “Arsava” valdes loceklis Artūrs Maslovs domā, ka jaunā celtņa iegāde būs būtisks atbalsts Latvijas ekonomikai. “Pirmkārt, nauda, ko mūsu uzņēmēji tagad maksā par tādas pašas tehnikas nomu ārzemju uzņēmējiem, paliks tepat Latvijā. Otrkārt, uzņēmumiem samazināsies šādas tehnikas transportēšanas izdevumi no Polijas, Somijas, Zviedrijas vai Vācijas, jo ne Lietuvā, ne Igaunijā tādas tehnikas nav,” uzsver Maslovs. Viņš arī atzīmē, ka šī mobilā celtņa iegāde ļaus palielināt “Arsava” konkurētspēju un palīdzēs nodrošināt stabilu pakalpojumu eksportu ne tikai Baltijas mērogā, bet arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Starp citu, piemēram, arī Kanādā un Austrālijā ir tikai viens šāda veida celtnis.

Mobilā celtņa piegādi un sertifikāciju nodrošinājis industriālās tehnikas pārdevējs un oficiālais “Liebherr” tehnikas pārstāvis Latvijā SIA “Alfis”.

“UniCredit Leasing” valdes priekšsēdētājs Jevgenijs Belezjaks paziņojumā medijiem raksta, ka “Arsava” ir viens no lielākajiem un modernākajiem mobilās pacēlājtehnikas nomas uzņēmumiem Baltijas valstīs un ir “UniCredit Leasing” partneris kopš 2006.gada. “Ilglaicīgā sadarbība ļāvusi mums pārliecināties par uzņēmuma attīstības potenciālu, tāpēc esmu gandarīts, ka kopā ar Latvijas Garantiju aģentūru spējām piemeklēt un piedāvāt vislabāko finanšu risinājumu apjomīgā darījuma finansēšanai, realizējot vērienīgāko ilgtermiņa industriālā līzinga projektu Latvijā,” atzīmē Belezjaks.

Uzņēmums “Arsava” pieder uz pusēm pieder Ingai Lācei un Artūram Maslovam, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums “Arsava” apgrozījums 2013.gadā bija 2,285 miljoni eiro, peļņa – 554 219 eiro.