Vairāk drošības kravas mašīnām

LDW sistēma

Sākot ar 2015. gada 1. novembri visās Eiropas Savienības valstīs būs obligāta prasība ierīkot uzlabotās avārijas bremzēšanas sistēmu (Advanced Emergency Braking System – AEBS) un joslu uzraudzības sistēmu (Line Departure Warning System – LDW) visiem N3 kategorijas transporta līdzekļiem. Izņēmums ir transporta līdzekļi, ar vairāk nekā trim asīm.

AEBS ir drošības sistēma, kas ar radara un kameras palīdzību nosaka priekšā esoša šķēršļa lielumu, ātrumu, attālumu un sadursmes draudu gadījumā vispirms ar skaņas signālu un paziņojumu displejā brīdina autovadītāju, bet kritiskā situācijā arī pati veic avārijas bremzēšanu. Savukārt LDW sistēma brīdina šoferi ar skaņas signālu, ja auto bez ieslēgta pagrieziena signāla neapzināti šķērso joslu sadalošo līniju.

SIA „Scania Latvia” valdes loceklis Aigars Pušinskis stāsta: “Lai izpildītu Eiropas Savienības tiesisko regulējumu uzlabotās avārijas bremzēšanas sistēmas jomā,

„Scania” jau kopš 2013. gada septembra piedāvā aprīkot kravas auto ar AEBS – avārijas bremzēšanas sistēmu,

savukārt joslu uzraudzības asistents LDW kā drošības papildaprīkojums spēkratiem pieejams kopš 2007. gada. Atbilstoši likumdošanas jaunajām prasībām, sākot no šā gada 1. novembra visi spēkrati, kas tiks reģistrēti, būs aprīkoti ar AEBS un LDW drošības sistēmām.”

AEBS sistēma

„Scania Group” inženieris Džozefs Ah-Kings (Joseph Ah-King) norāda, ka AEBS sistēma ir vispusīgi pārbaudīta un izmēģināta, tā spēj veikt ātrus un sarežģītus aprēķinus, apstrādāt visus datus, kas tiek saņemti brauciena laikā. Sistēma atšķir nekustīgus un kustīgus šķēršļus transportlīdzekļa ceļā un ir izstrādāta, lai neradītu šoferiem viltus trauksmi un neizraisītu nevajadzīgu bremzēšanu.

Atgādināsim, ka kopš pērnā gada nogales atbilstoši likumdošanas prasībām visi kravas automobiļi tiek aprīkoti arī ar elektroniskās stabilitātes sistēmu (ESP), kura kritiskā situācijā, piemēram, braucot pa slapjiem un slideniem ceļiem, kā arī uz sausiem ceļiem, ja ir bīstamība, ka mašīna var apgāzties, palīdz autovadītājam saglabāt kontroli pār transportlīdzekli.

Birkas: