VIDEO: „Volvo FH” kravinieks pret super sportkāru „Koenigsegg One:1” – kurš kuru?

Volvo FH versus Koenigsegg 01

„Volvo Trucks” īsfilmā “Volvo Trucks pret Koenigsegg” demonstrē jaunās I-Shift divsajūgu pārnesumkārbas veiktspēju. Astoņas tonnas smagais FH ar vienu no ātrākajām sporta automašīnām pasaulē „Koenigsegg One:1” sacentās Knutstorpas sacīkšu trasē Zviedrijas dienvidos…

Kurš uzvarēja? Nu protams, ka „Koenigsegg One:1”. Turklāt sporta mašīnai bija jānobrauc divi trases apļi, kamēr FH tikai viens.

Neviens jau nopietni necerēja, ka kravas vilcējs pārspēs sporta auto,

bet šīs izrādītes mērķis ar labi apmeklētā „Yuotube” kanāla starpniecību bija vēlreiz parādīt, ka jaunā I-Shift transmisija, kas izstrādāta, pēc sporta automašīnās izmantota principa, ir nudien lielisks agregāts.

Lai atbrīvotu jaudīgākā 540 Zs FH veiktspēju, vilcējam pirms brauciena tika noņemts 90 km/h ātruma ierobežojums un FH trasē spēja attīstīt ātrumu līdz pat 130 km/h. Savukārt pasaulē viena no ātrākajiem sporta automobiļiem – „Koenigsegg One:1” jauda ir 1360 Zs jeb pa zirspēkam uz katru auto svara kilogramu, kas ir līdz šim nepārspēts rādītājs. Diapazonā no 3000 līdz 7500 apgriezieniem minūtē dzinēja griezes moments ir lielāks par 1000 Nm, un automašīna sasniedz ātrumu 400 km/h mazāk nekā 20 sekundēs no starta brīža.

Tifs Nīdels

Tifs Nīdels

Sižetiņu interesantu padara bijušā autosportista, tagad britu televīzijas raidījuma “Piektais pārnesums” vadītāja Tifa Nīdela atraktīvais komentārs. “I-Shift divsajūgu pārnesumkārba ir fantastiska! To jo īpaši labi var manīt nogāzēs – kravas automašīna raiti turpina gaitu, un nav jūtama nedz pretestība, nedz pārnesumu maiņa. Bremzējot zemāks pārnesums tiek ieslēgts ļoti laideni un ērti. Šai kravas automašīnai pavisam noteikti ir sporta automašīnas sirds,” saka Tifs Nīdels.

„Volvo Trucks” jaunā divsajūgu pārnesumkārba ir pieejama Eiropā kopš šā gada jūnija, un to iespējams iegādāties visos tirgos, kuros pārdod „Volvo FH” ar Euro 6 D13 dzinējiem, kuriem ir 460, 500 vai 540 zirgspēku jauda.

Par I-Shift divsajūgu pārnesumkārbu

- I-Shift divsajūgu pārnesumkārba pēc būtības ir kā divas paralēli savienotas pārnesumkārbas. Ja kāds pārnesums tiek ieslēgts vienā pārnesumkārbā, nākamais pārnesums jau laikus tiek iestatīts otrajā pārnesumkārbā. Mainot pārnesumus, viens sajūgs ir jāatslēdz brīdī, kad tiek aktivizēts otrs. Tas ļauj pārslēgt pārnesumus, nesamazinot jaudu.

- I-Shift divsajūgu pārnesumkārbas izstrādē izmantota standarta I-Shift pārnesumkārba. Lai gan divsajūgu pārnesumkārbā ir daudz jaunu detaļu, jaunais dubultais sajūgs to pagarina tikai par 12 cm salīdzinājumā ar standarta I-Shift pārnesumkārbu.

- I-Shift divsajūgu pārnesumkārba pārnesumus pārslēdz, kad nepieciešams, nesamazinot jaudu. Ja noteiktos braukšanas apstākļos optimālai darbībai ieteicams izlaist dažus pārnesumus, jaunā pārnesumkārba pārslēdz pārnesumus gluži tāpat kā parasta I-Shift pārnesumkārba.

- I-Shift divsajūgu pārnesumkārba var ieslēgt jebkuru pārnesumu, nesamazinot jaudu, izņemot gadījumus, kad mainās darbības diapazons, t. i., pārslēdzoties no 6. pārnesuma 7. pārnesumā.

- I-Shift divsajūgu pārnesumkārba jaunajā „Volvo FH” ir pieejama kā papildinājums I-Shift un manuālajai pārnesumkārbai.

Birkas: