VIDEO+FOTO: “AutoMedia Latvia” reportāža: Ielūkojamies “Volvo Group Trucks” servisa centrā Granīta ielā un izbraucam ar jauno “Renault T”

1-renault_truck_press_test_day_1704 (15)

Kā zināms, Francijas smagā komerctransporta ražotājs “Renault Trucks” jau 2012.gadā pilnībā nonāca zviedru uzņēmuma “Volvo Group” īpašumā. Ar to saistītā “Renault” komerctransporta pārdošanas un servisa lietu pārstrukturēšanās notika 2015.gada sākumā. Nu šie procesi esot pilnībā sakārtoti, kā arī kopš 2012.gada ir pilnībā atjaunota “Renault” smago komercautomobiļu gamma.
“Renault” smagā komerctransporta pārdošanai un pēcpārdošanas apkalpošanai, kā arī autovadītāju apmācībai un transporta jomas komersantu izglītošanai tiek izmantota labi attīstītā “Volvo Group Trucks” infrastruktūra ar četriem servisa centriem Rīgā, Venstpilī, Daugavpilī un Valmierā, kas agrāk kalpoja tikai “Volvo” vajadzībām.
Lai apliecinātu, ka “Volvo” un “Renault” pārdošanas un servisa lietas nostādītas vienlīdz augstā līmenī, “AutoMedia Latvia” kopā ar citiem mediju pārstāvjiem bija aicināti apmeklēt “Volvo Group Trucks” galveno servisa centru Rīgā, Granīta ielā.

3-renault_truck_press_test_day_1704 (2)
Jau vēsturiski ir iegājies, ka smagā komerctransporta tirgū Latvijā dominē “Volvo” un otra zviedru uzņēmumu “Scania” ražotie automobiļi. Pārējiem, tostarp franču “Renault” un pat trešā kravinieku premium gala zīmola “Mercedes-Benz” pārstāvjiem tā arī nav izdevies nekad nopietni apdraudēt abu līderu pozīcijas.
Pēc 2017.gada pārdošanas rezultātiem segmentā ar masu virs 16 tonnām līderis ar 32% tirgus bija “Volvo” – 490 pārdotas mašīnas. Sekoja “Scania” ar 26% (398) un DAF ar 21% (322), bet “Renault” daļa bija tikai 1,8% jeb 27 realizētas kravas automašīnas. “Renault Trucks Latvija” ar šādu situāciju samierināties negrasās.
Taisnības labā gan jāpiebilst, ka šādai abu zviedru zīmolu dominancei ir arī vismaz viens objektīvs priekšnoteikums. Proti, gan pārdošanu, gan apkalpošanu “Volvo” un “Scania” komerctransportam īsteno ražotāju tiešie meitas uzņēmumi, kamēr pārējiem tirgus spēlētājiem to dara pilnvarotie dīleri. Atšķirība kā iespējās, tā vērienā ir. Nu “Renault” it kā ir tās pašas priekšrocības.

“Renault Trucks Latvija” pārdošanas vadītājs Arvis Tauriņš apliecināja, ka plāns ir metodiski audzēt “Renault” automobiļu tirgus daļu

un arī servisu kapacitāte tam esot pilnībā gatava.

7-renault_truck_press_test_day_1704 (18)
Vai šādi mērķi nekaitēs “Volvo” ilggadējai līderībai? Uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka “Volvo” un “Renault” komerctransportam ir atšķirīga mērķauditorija un par iekšēju konkurenci bažas nepastāvot. Tas nozīmē, ka “Renault” tiek pozicionēti kā DAF, MAN un “Iveco” komerctransporta potenciālie konkurenti.
Nozīmīgi, ka arī “Renault” komerctransporta iegādes finansēšanā tagad ir pieejams tāds pat nebanku finanšu instruments, kā “Volvo” automobiļiem.

13-renault_truck_press_test_day_1704 (11)
Pēc Granīta ielas servisa centra pameklējuma, preses pārstāvjiem sporta kompleksā 333 bija iespēja tuvāk iepazīties un pat sēsties pie stūres “Renault” modeļu flotes pašreizējam flagmanim “Renault T”, kas ir nomainījis agrāk labi pazīstamo “Renault Magnum”.
Abas pieejamās mašīnas bija komplektētas ar automatizēto Optidriver transmisiju, kas ne tikai ievērojami atvieglo kravas automobiļa vadīšanu, bet arī ļauj sasniegt optimālus degvielas ekonomijas rādītājus.
Cik viegli ir vadīt lielu un smagu kravas automobili, ja tas komplektēts ar pārnesumkārbu, kas neprasa ātrumus pārslēgt manuāli, piedāvājam pavērot turpmākajos kadros, kura ar šo uzdevumu viegli tiek galā Ksenija Mirošņika – jauna meitene, kura iepriekš nekad av braukusi ar kravas automobili.

Video var noskatīties arī ŠEIT.
Protams, būt labam kravas auto vadītājam, ir kas daudz vairāk nekā mums demonstrēja Ksenija. Modernās kravas mašīnas ir ļoti komplicēti mehānismi un labam vadītājam būs nepieciešamas specifiskas zināšanas, kā arī jāattīsta spējas izmantot automobili maksimāli efektīgi.17-renault_truck_press_test_day_1704 (6)

Skaidrs, ka demonstrācija 333 trasē bija vairāk orientēta, lai vērstu uzmanību uz to, ka jaunākās paaudzes “Renault” komerctransports tehnisko risinājumu ziņā ne ar ko neatpaliek no citu zīmolu, tostarp “Volvo”, modernajiem risinājumiem. Nobeigumā iesaku pievērst uzmanību, ka kadros redzamā zaļā “Renault T440” sastāvs apgādāts ar īpašiem aerodinamikas risinājumiem, kas mazina gaisa pretestību.