Viņpus Atlantijas okeāna oficiāli prezentēts „Duster” pikaps

Duster Oroch 01

Dienvidamerikā notiekošajā Buenosairesas starptautiskajā autoizstādē (19.-28.jūnijs) franču kompānija „Renault” oficiāli prezentējusi uz krosovera „Dacia Duster” bāzētu pikapu „Duster Oroch”.

Ziņas par „Duster” ar kravas kasti aizmugurē ik pa brīdim izskanēja jau kopš aizvadītā gada. Pirmie ‘pamanītie’ pikapi gan bija tikai divvietīgi un ražotājs to esamību īpaši nekomentēja. Toties nesen tika izplatīti oficiāli attēli, kas ļāva saprast, ka „Duster” pikaps ražošanā tomēr nonāks kā piecvietīgs auto.

Pasaules prezentācija Dienvidamerikā nav nejaušība,

jo jaunais modelis tiks ražots Brazīlijā un vismaz sākumā ar „Renault” zīmolu tikai tur arī tirgots. Tomēr visdrīzāk ilgi nebūs jāgaida līdz „Duster Oroch” parādīsies arī šaipus Atlantijai, jo pieprasījums pēc šāda labas veiktspējas un salīdzinoši demokrātiskas cenas (spriežot pēc analoģijas ar citiem „Renault-Dacia” modeļiem) darbarūķa varētu būt ievērojams arī Eiropā un Āzijā. Daļā Eiropas valstu, tostarp Baltijā „Duster Oroch” tad tiks pārdots kā „Dacia”.

Duster Oroch 02

Lai arī „Duster Oroch” dažkārt tiek pasniegts kā pirmais „Renault” pikaps, tas īsti neatbilst patiesībai, jo franču autoražotāja sistēmā pikaps (tiesa, mazāka izmēra) jau tika ražots uz pirmās paaudzes „Dacia Logan” bāzes.

Taču tiesa, ka ar jauno “Duster Oroch” franču autoražotājs sev atklāj jaunu nišu. Automobilim ir četras durvis un piecas pilnvērtīgas sēdvietas, kā arī pietiekami liela kravas kaste. Pie pircējiem šis spēkrats nonākšot jau 2015.gada otrajā pusē.

Duster Oroch 03

Skaidrs, ka “Duster Oroch” noteikti ir visu riteņu piedziņa un pieejami 1,6 un 2.0 litru tilpuma dīzeļdzinēji, kā arī salons aprīkots ar Media NAV Evolution multimediju sistemu, taču sīkāka tehniskā informācija vēl netiek sniegta. Jādomā gan, lai nesadārdzinātu budžeta nišas automobiļa cenu, visdrīzāk pikaps tiks aprīkots ar “Duster” arsenālā jau pazīstamiem dzinējiem un pārnesumkārbu.

Duster Oroch 04

Birkas: ,