“Volkswagen” uzsāk jaunās T sērijas ražošanu

VW Transporter 2015 02

Trešdien, 15.aprīlī koncerna „Volkswagen AG” komerctransporta nodaļa „Volkswagen Commercial Vehicles” Hannoveres ražotnē laida klajā jauno, pēc skaita jau sesto T sērijas modeļu paaudzi jeb populāros furgonus „Transporter”.

T sērijas dizains ir klasisks, norādīts ražotāja paziņõjumā, tādēļ tas ir modernizēts ļoti uzmanīgi, Līnijām, apmalēm un stūriem ir plūstošs dizains, kas stiepjas no priekšpuses uz aizmuguri. Jaunā dizaina virsbūve izskatās viengabalaina, it kā tā būtu veidota, nesadalot materiālu. Tāpat kā tās priekšteči, jaunā T sērijas paaudze tādējādi tiek nekavējoties atpazīta.

T sērijas automobiļos Euro 6 standarta tirgos tiek laista klajā pilnīgi jauna TDI dzinēju paaudze

ar nosaukumu EA288 Nutz. 1968 cm3 dzinējs izstrādāts tieši komerciālo transportlīdzekļu vajadzībām ar jaudas versijām 84 ZS, 102 ZS, 150 ZS un 204 ZS jaudu. Šie TDI dzinēji automobiļos ir novietoti šķērsām un sasvērti astoņus grādus uz priekšu. Visi šīs sērijas automobiļi patērē litru mazāk degvielas salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi. Visi Euro 5 un Euro 6 dzinēji jau standarta komplektācijā ir aprīkoti ar start-stop sistēmu. Tādējādi kopējais degvielas patēriņš kopumā var tikt samazināts par 15%, norāda ražotājs.

VW Transporter Generation SIX

VW Transporter Generation SIX

Jaunā adaptīvā šasijas kontrole jeb dinamiskā kruīza kontrole DCC ļauj pielāgot automobili trim braukšanas režīmiem: komfortablajam, parastajam un sportiskajam. Katrā situācijā elektriski regulējamie amortizatori pielāgojas izvēlētajam režīmam. T sērija ir slavena arī ar otrās un trešās rindas krēslu izkārtojuma pielāgojamību, kas padara automobiļa aizmuguri par īstu spēļu laukumu – no parasta automobiļa bagāžnieka līdz pilnai platībai kravu pārvadāšanai. Tagad arī bagāžnieka atvēršana un aizvēršana ir kļuvusi īpaši vienkārša. Jau nākamajā komforta līmenī ar ‘bāzītes’ var aizmirstiet par manuālu veršanu, jo visas pārejās komplektācijas ietver automātisku aizvēršanas sistēmu.

Tāpat jaunā T sērija tiks bagātīgi aprīkota ar modernām drošības sistēmām, piemēram, izmantojot radaru, priekšējās satiksmes uzraudzības sistēma (Transporter, Multivan un Caravelle – papildaprīkojumā; Multivan Business – standarta komplektācijā) uztver kritisko distanci automobiļa priekšpusē un palīdz samazināt apstāšanās ceļa garumu. Ar adaptīvo kruīza kontroli ACC sensors mēra distanci līdz priekšā esošam automobilim, kā arī relatīvo ātrumu. Saraksts ar pieejamām drošības sistēmām T modeļiem ir iespaidīgi garš. Automātiskā pēcsadursmes bremzēšanas palīgsistēma ir iekļauta „Transporter” standarta komplektācijā. Savukārt visiem transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar 4MOTION visu riteņu piedziņas sistēmu, palīgmehānisms braukšanai no kalna ir pieejams papildu komplektācijā.

Līdzīgi plašas iespējas nodrošina arī izklaides un komunikāciju sistēma, kas ļauj darboties ar skārienjūtīgu 6,33 collu displeju, kas darbojas ar tuvuma sensoriem: tiklīdz autovadītājs vai blakussēdētājs pietuvina roku skārienekrānam, sistēma automātiski pārslēdzas no attēlošanas režīma uz ievades režīmu. Displejiem ir arī funkcija, kas ļauj lietotājiem izmantot slīdošas kustības, lai ritinātu sarakstus vai pārlūkotu CD iespējas savā mediotēkā, kas var tikt glabāta, piemēram, SD kartē. kas darbojas ar tuvuma sensoriem. Visas ierīces ir aprīkotas ar Bluetooth brīvroku sistēmu.

Laižot jauno modeli tirgū tiek piedāvāta īpaša versija Generation SIX. Tās pamatā ir „Multivan Comfortline” un to papildina daudzas funkcijas, kas to būtiski uzlabo. Tonēti logi, LED priekšējie un aizmugurējie lukturi, miglas lukturi ar līkumu gaismām, kā arī, piemēram, hroma pakete, ir iekļauti standarta komplektācijā. Papildaprīkojumā pieejami kopumā četri divtoņu krāsojumi ar saskaņotiem elementiem uz priekšējā paneļa, kā arī 18 collu retro stila vieglmetāla diski „Disc” ar diviem dažādiem krāsu rakstiem. Īpašā versija vispusīgi aprīkota ar elektroniskām palīgsistēmām.

Klienti jaunos sestās paaudzes T sērijas transportlīdzekļus varēšot pasūtīt jau tuvākajās dienās. „Transporter” cenas sākas no 23 035 eiro (plus PVN) par 84 Zs TDI/Euro5, bet „Multivan” cena ir sākot no 29 952 eiro (plus PVN).

Piebilstams, ka piektās paaudzes T sērija 11 gadu laikā tika pārdota aptuveni 2 miljonos eksemplāru visā pasaulē, bet kopumā ražošanas 65 gados ir izlaisti aptuveni 12 miljoni T sērijas transportlīdzekļu.