„Volvo Group” veido lielu kopuzņēmumu ar ķīniešiem un gatavojas apsteigt „Daimler”

volvo-china-1

Pēc tam, kad zviedru kravas automobiļu ražotājs būs īstenojis kopuzņēmuma izveidi ar ķīniešu kompāniju „Dongfeng Motor Group”, „Volvo” kļūs par pasaulē vadošo lielas tonnāžas kravas automobiļu ražotāju.

Kā ziņo biznesa izdevums „The Wall Street Journal” un citi masu mediji, „Volvo Group” organizē darījumu ar „Dongfeng”. Zviedru kompānija plāno gada laikā investēt Ķīnas uzņēmumā 900 miljonus ASV dolāru, par ko jaunveidojamajā kopuzņēmumā „Dongfeng Commercial Vehicles” iegūs 45% akciju.

„Pateicoties šai sadarbībai, mēs iegūsim nozīmīgu placdarmu pasaules lielākajā kravas automobiļu tirgū,” teic kompānijas vadītājs Olofs Pērsons.

Bez tam,

kad darījums ar ķīniešiem būs īstenots, „Volvo” kļūs par lielāko smago kravas automobiļu ražotāju.

Šobrīd pēc realizācijas apjoma „Dongfeng” ir otrs lielākais uzņēmums pasaulē aiz „Daimler”, bet nepārspēts līderis Ķīnas tirgū, kur tam pieder 30%. Savukārt „Volvo” pašlaik ir trešais lielākais lieljaudas kravas autromobiļu ražotājs.

Jāpiebilst, ka „Dongfeng Motor Group” ir kopuzņēmumi arī ar tādiem ražotājiem kā „PSA Peugeot&Citroen” un „Honda”, kā arī „Nissan”, bet līdztekus darījumam ar „Volvo” ķīnieši būvēs jaunu kopīgu rūpnīcu ar „Renault”.

Tiesa, ja neskaita „Nissan”, pārējie sadarbības piemēri koncentrēti uz vieglajiem auto un mazo komerctransportu.

Tieši savu smagā komerctransporta daļu 2003.gadā dibinātā „Dongfeng-Nissan” kopuzņēmumā ķīnieši gatavojas izpirkt un pārstrukturēt sadarbībai ar „Volvo”.