„Volvo” laidis klajā „Driver Times Support” uzlabotu versiju

Volvo_Driver Times Support 01

Zviedru kravas auto ražošanas kompānija „Volvo Trucks” autoparka pārvaldības sistēmu Volvo Trucks Dynafleet papildinājusi ar uzlabotu Driver Times Support (DST) palīgsistēmu, kas autovadītājiem ievērojami atvieglinās ar likumu noteikto braukšanas un atpūtas laiku ievērošanu.

Kā zināms, kravas automobiļu vadītājiem darba pārtraukumi un atpūta ir ne tikai svarīgs faktors darba kvalitatīvai izpildei un braukšanas drošībai, bet arī ar likumu noteikta prasība. Eiropas regulas par braukšanas un atpūtas laikiem ir visai sarežģītas un plašas. Tās nosaka īsos pārtraukumus, kas ir obligāti darba dienas laikā, kā arī pilnas dienas un iknedēļas pārtraukumus. To neievērošana, savukārt, var maksāt dārgi gan vadītājam, gan transporta uzņēmumam.

DST uzlabotā vesrija ļauj aizmirst manuālos aprēķinus, kur viegli kļūdīties.

“Jaunā Driver Times Support versija, ko mēs pašlaik ieviešam tirgū, ļauj vadītājam kontrolēt braukšanas laiku tieši no kabīnes un braukt, ievērojot noteikumus. Vadītājs izvairās no soda naudas riska un var koncentrēties vienīgi darbam,” saka Jarko Aine, „Volvo Trucks” transporta risinājumu speciālists.

Volvo_Driver Times Support 02

Driver Times uzlabotajā versijā braukšanas laiks tiek attēlots kabīnē integrētā 7 collu ekrānā. Vadītāji var kontrolēt savu braukšanas laiku, esot pie stūres, un savlaicīgi plānot pārtraukumus un atpūtas periodus, lai maksimāli izmantotu likumā atļauto braukšanas laiku. Ja vadītājs izvēlas sadalīt obligāto 45 minūšu pārtraukumu 15 un 30 minūšu posmos, sistēma piefiksē pat to.

Visbūtiskākais – sistēma kontrolē sarežģītos kompensācijas noteikumus

un skaidri nosaka, kad ir pienācis laiks dienas vai nedēļas atpūtai.

“Iepriekš tam bija nepieciešami sarežģīti aprēķini un bija svarīgi draudzēties ar skaitļiem, lai nekļūdītos. Tagad vadītājiem vairs nav jāaptur transportlīdzeklis, lai veiktu aprēķinus, bet pietiek tikai paskatīties integrētajā ekrānā,” skaidro Jarko Aine.

Volvo_Driver Times Support 03

Turklāt portālā Dynafleet portālā, kur informācija tiek glabāta divus gadus, uzņēmuma vadība vai dispečeri var uzreiz redzēt, kurš vadītājs ir pieejams jauniem uzdevumiem, neriskējot pārsniegt likumā noteiktos atpūtas un pārtraukumu ierobežojumus.

Jaunā Driver Times versija ir pieejama jaunajā „Volvo FH”, „Volvo FM” un „Volvo FMX”. Savukārt Dynafleet pašlaik ir pieejama ne tikai Eiropā, bet arī Brazīlijā, Austrālijā un Dienvidāfrikā. Šōbrīd Dynafleet jau ir vairāk kā 59 000 abonentu. Būtiski, ka sistēma ir pieejama arī kā mobilo telefonu „iPhone” lietotne, bet drīzumā tai gaidāma arī Android versija, kas ievērojami pavairosm izmantošanu telefonos.

Volvo_Driver Times Support 04