„Volvo” piedāvā piekabes stabilitātes sistēmu

Volvo_stretch brake_1

Kravas tehnikas ražotājs „Volvo Trucks” sācis aprīkot savus automobiļus ar „Stretch Brake” sistēmu, kas apledojušās nogāzēs novērš piekabes nekontrolētu slīdēšanu.

Gadījumā, ja, bremzējot uz slidena ceļa, kravas automobiļa piekabe aiziet nekontrolētā sānslīdē, tā var aizķert līdzās braucošus spēkratus vai, kas vēl bīstamāk, iegriezties pretējā braukšanas joslā. Lai tai neļautu patvaļīgi sagriezties, „Volvo” izstrādājis inovatīvo „Stretch Brake” sistēmu.

Šāda sistēma šobrīd pieejama „FH” un „FM” modeļiem.

Tā ir kā papildinājums jau esošajam ESP stabilitātes kompleksam. Sistēma darbojas pie maza ātruma – līdz 40 km/h –, un tā kontrolē tikai piekabes vai puspiekabes riteņu saķeri ar ceļa segumu.

_F0A9153-1

Tuvojoties bīstamam ceļa posmam, vadītājs sāk samazināt mašīnas ātrumu un vienlaikus ar sviru pie stūres aktivizē „Stretch Brake” sistēmu. Pēc tam, kolīdz viņš noņems kāju no akseleratora pedāļa, sistēma automātiski sāks viegli piebremzēt piekabes riteņus. Proti, piekabe visu laiku bremzēsies nedaudz vairāk nekā velkošais automobilis un tādējādi „nemeklēs iespēju” aizslīdēt sānis.

Birkas: