„Volvo Trucks” atjauno arī „Volvo FE” un „Volvo FL” sērijas kravas mašīnas

Volvo FE_01

Jaunās „Volvo FE” un „Volvo FL” kravas automašīnas ir vieglāk vadāmas pilsētas vidē, kurā jānodrošina ātri, savlaicīgi un videi draudzīgi pārvadājumi. Tām uzlabota autovadītāja darba vide, bet FL sērija ieguvusi arī jaunu četru cilindru 5 litru dzinēju.

Svaigs dizains Lai jaunajiem FE un FL modeļiem piemistu citiem jaunajiem „Volvo” raksturīgās dizaina iezīmes, klasiskā emblēma ir pārvietota augstāk, zem vējstikla. Tumšā josla zem vējstikla rada iespaidu, ka kabīne ir zemāka, tāpēc automašīna izskatās moderni un labi iederas starp citiem satiksmes dalībniekiem. Jaunais priekšējo lukturu dizains un dienas gaitas gaismas arī uzsver kopīgās iezīmes ar citiem jaunajiem „Volvo” kravas automašīnu modeļiem. Lukturi ir iestrādāti jaunajā, trīsdaļīgajā buferī, kura stūri izgatavoti no tērauda, kas palielina priekšējā paneļa izturību un samazina remonta izmaksas, ja rodas nelielas sadursmes un skrāpējumi. Volvo FE_03 Ir uzlaboti arī autovadītāja darba apstākļi, jo automašīnās izmantoti jauni, pārskatāmāki mērierīču paneļi un ergonomiski sēdekļi ar iestrādātu galvas balstu un drošības jostu. Uzlabotais sēdekļa dizains un sēdekļa stiprinājumi grīdā garantē augstāku drošības līmeni sadursmes gadījumā. Jauni dzinēji Jaunā 6 cilindru D8 dzinēja darba tilpums ir 7,7 litri, un tas pieejams trīs dažādās jaudas modifikācijās: 320 ZS/1200 Nm, 280 ZS/1050 Nm un 250 ZS/950 Nm. Savukārt „Volvo FL” var iegādāties arī komplektācijā ar kompaktu 4 cilindru D5 dzinēju. Tā darba tilpums ir 5,1 litrs, un tas pieejams šādās jaudas modifikācijās: 240 ZS/900 Nm un 210 ZS/800 Nm. Jaunie dzinēji atbilst jaunā Euro 6 standarta prasībām, un to degvielas patēriņa rādītāji ir pielīdzināmi Euro 5 dzinēju rādītājiem. Lai nodrošinātu atbilstību Euro 6 standarta prasībām, ir izstrādāts tehnoloģisko risinājumu kopums, kas ietver selektīvo katalītisko pārveidotāju (selective catalytic reduction – SCR) un maināmas ģeometrijas turbokompresoru, dzesējamo EGR sistēmu un daļiņu filtru.

Īpaši pielāgota automātiskā pārnesumkārba Kopā ar diviem jaunajiem dzinējiem pieejams arī plašs pārnesumkārbu klāsts.

„Volvo FE” tagad iespējams aprīkot ne tikai ar iepriekš pieejamajām pārnesumkārbām, bet arī ar I-Shift.

Gan „Volvo FE”, gan „Volvo FL” automašīnas standartaprīkojumā tagad ir ietverta ESP (elektroniskā stabilitātes programma). ESP palīdz autovadītājam noturēt kravas automašīnu uz ceļa, ja tā negaidīti vai strauji maina braukšanas virzienu.

Īpaši izstrādāts 12 tonnu modelis „Volvo Trucks” ir izstrādājis arī speciālu „Volvo FL” 12 tonnu modeli. Pēc ražotāja paustā šis modelis ir ar vislielāko jaudu savā klasē (četru cilindru D5 ar 240 zirgspēkiem), īpaši pilnveidotu I-Sync pārnesumkārbu un par 500 kg zemāku masu nekā līdzvērtīgām kravas automašīnām ar 6 cilindru dzinējiem. Volvo FL_02 „Šī kravas automašīna ir vieglāka, zemāka un pieejama par izdevīgāku cenu nekā pašreizējais modelis. Tai ir mazāki riteņi, kas pazemina kabīni par pieciem centimetriem. Šis jaunievedums nodrošina autovadītājiem labāku redzamību visos virzienos un ir vieglāk iekāpt kabīnē un izkāpt no tās. Redzamību visos virzienos palīdz nodrošināt arī plašais priekšējo un sānu spoguļu piedāvājums un iespēja nokomplektēt automašīnu ar papildu sānu, aizmugures vai durvju logiem.

Birkas: