„Volvo Trucks” iekraušanas darbu atvieglošanai ievieš bezvadu tālvadības ierīci

Working remote

Kravas transporta jomā laikietilpīgs process ir iekraušanas un izkraušanas darbi. Tādēļ „Volvo Trucks” ir izstrādājis „Work Remote” – bezvadu tālvadības ierīci, ar kuras palīdzību var optimizēt kravas apstrādes procesu. Ieguvumi ir zemākas izmaksas autopārvadātājiem un labāki darba apstākļi autovadītājiem.

Viena no transporta nozares jomām, kurā var uzlabot efektivitāti, ir kraušanas darbi. Lai pārbaudītu, vai kravas slodze ir atbilstoši sadalīta, šobrīd autovadītājam ir vairākas reizes jāiekāpj kabīnē, lai aplūkotu slodzes rādītāju mērinstrumentu panelī. Arī citas ar kravu saistītās funkcijas, piemēram, kravas automobiļa pacelšanu vai nolaišanu patlaban jāveic no kabīnes iekšpuses. Tam ir nepieciešams daudz laika, šis darbs ir nogurdinošs, turklāt tā laikā autovadītājam pastāv traumas risks, jo viņš var paklupt vai nokrist.

„Volvo Trucks” izstrādāja „Work Remote”, lai palīdzētu ietaupīt laiku un samazināt riska faktorus.

Jaunais palīglīdzeklis ir bezvadu tālvadības ierīce, kurā ir apvienotas visas funkcijas, kādas autovadītājam ir nepieciešamas iekraušanas vai izkraušanas darbu laikā.

Ar „Work Remote” ir iespējams vadīt visus darbus, sākot ar kravas automobiļa pneimatiskās balstiekārtas pacelšanu un nolaišanu, un beidzot ar transportlīdzekļa sasvēršanu noteiktā virzienā, jaudas noņemšanas ieslēgšanu, dzinēja apgriezienu regulēšanu, dzinēja izslēgšanu un kravas automobiļa aizslēgšanu. Tālvadībai ar mērinstrumentu panelim uzstādītu „Volvo Trucks” palīgmoduli var pieslēgt arī papildu vadības ierīces, piemēram, lai vadītu celtni vai sūkņus.

„Tālvadības ierīcē autovadītājs var nekavējoties redzēt kravas svara rādījumu un tās slodzes sadalījumu uz kravas automobiļa un piekabes asīm. Proti, visa autovadītājam nepieciešamā informācija ir viņa kabatā un viņam nav pastāvīgi jāpārvietojas, lai to noskaidrotu. Kraušanas darbi ir daudz efektīvāki,” stāsta „Volvo Trucks” pārstāvis Kristers Pehrsons.

Papildus laika ekonomijai „Work Remote” ietaupa arī autovadītāja enerģiju, savukārt tas var veicināt satiksmes drošības uzlabošanos. „Work Remote” tiks izlaists kopā ar jauno „Volvo FH” sēriju un tirgū būs pieejams 2013.gadā.

Birkas: