Ziemas apstākļos braukšanai Zviedrijā arī kravas automobiļu riteņiem jābūt īpaši „apautiem”

Ziemas celji 006 - 1

Vieglajiem auto ziemas riepas ziemā ir jau ierasta lieta, bet no 2013.gada 1.janvāra Zviedrijā stājās spēkā prasības, kā arī visām smagajām kravas automašīnām, lielajiem autobusiem un II klases vieglajām automašīnām (dzīvojamie autofurgoni) ar pilno masu vairāk nekā 3,5 t jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām vai ekvivalentu aprīkojumu uz transportlīdzekļa velkošo asu riteņiem.

Jāņem gan vērā, ka kravas automobiļiem ar priekšējo piedziņu ar ziemas riepām ir jāaprīko arī pakaļējās ass riteņi. Par ziemas riepām ekvivalentu aprīkojumu tiek atzītas arī dažādu konstrukciju pretslīdes ķēdes un atsevišķu veidu riepas ar rupju protektora zīmējumu (paaugstinātas caurejamības riepas). Riepas ar rupju protektora zīmējumu un marķējumu M+S vai riepas apzīmējumu „Sniegpārsla un kalns” (3PMSF) tiek atzītas par līdzvērtīgām ziemas riepām.

Prasības par ziemas riepām (vai ekvivalentu aprīkojumu) attiecas arī uz ārvalstīs reģistrētu kravas transportu.

Visām smago transportlīdzekļu riepām, pārvietojoties pa ceļiem ziemai raksturīgos laika apstākļos, protektora dziļums nedrīkst būt mazāks par 5 mm. Šī prasība netiek attiecināta uz pievienotajām piekabēm (puspiekabēm).

Ziemas periods līdzīgi kā Latvijā arī Zviedrijā noteikts no no 1.decembra līdz 31.martam, bet radžu riepas ir atļautas no 1.oktobra līdz 15aprīlim.