ABT Sportline ķeras klāt Lamborghini

ABT_Lamborghini 1

Vācu autotūninga uzņēmums ABT Sportsline, kas tradicionāli sadarbojas ar Audi un citiem Volkswagen grupas zīmoliem un zināms arī kā autosacīkšu dalībnieks, paziņojis, ka šā gada maijā 24 stundu sacīkstēs slavenajā Nirburgas autotrasē uz starta vedīs speciāli sagatavotu Lamborghini Huracán GT3 EVO2. Šis starts ar Lomborghini esot simbolisks sākums jaunai ilgtermiņa partnerībai ar Itālijas sporta automašīnu zīmolu.

ABT tūninga portfelis tikšot paplašināts, iekļaujot arī Lamborghini zīmolu. Atgādināsim, ka itāliešu uzņēmums ietilpst Volkswagen koncernā. Jau šogad tikšot izstrādāti jauni piedāvājumi krosoveram Urus.

“Mēs esam sajūsmā par šo jauno autosporta partnerību. Lamborghini ir lielisks zīmols, kas pilns ar vēsturi un aizraušanos ar autosportu un sporta automašīnām. Mēs jau esam piedzīvojuši daudzus emocionālus mirkļus Nordšleifē (vēsturiskās Nürburgring trases tā sauktā „ziemeļu cilpa”) pēdējo divu desmitgažu laikā un

tagad vēlamies sākt jaunu nodaļu kopā ar Lamborghini.

Sagatavošanās darbi jau ir sākušies,” vēsta ABT Sportsline izpilddirektors Tomass Biermaiers.

Interesanti, kāds Urus atklāsies, kad ABT noraus pārsegu

Interesanti, kāds Urus atklāsies, kad ABT noraus pārsegu

Sagatavošanās programmā ir iekļauti testa braucieni, kā arī dalība divās Nürburgring Langstrecken-Serie sacīkšu sērijas sacensībās, pirms 24 stundu sacīkstēm. Iespējams, ka ABT dalība sacensībās ar Huracán GT3 EVO2 nebeigsies pēc Nirnburgas 24 stundu sacensībām, jo tiek izskatīta  gatavošnās arī 2024.gada sezonai.

ABT šī būs desmitā dalība izturības sacensību klasikā. Debija notika 1999.gadā, uz starta izvedot ar dabasgāzi darbināmu Audi A4 quattro. Sacīkstes ar novatoriskās piedziņas auto tolaik bija neliela sensācija. Sekoja starti ar ABT-Audi TT-R Vācijas salonmašīnu čempionātā DTM, ar Audi R8 LMS un Bentley Continental GT3. Labākie rezultāti bija divas otrās vietas 2003. un 2009.gada izlaidumos. ABT pēdējo reizi Nürburgring Nordschleife sacentās 2017.gadā.

24 Hours Nürburgring 2023 paredzēts aizvadīt no 18. līdz 21. Maijam. Kādiem pilotiem būs atvēlēta vieta pie Lamborghini Huracán GT3 EVO2 stūres ABT Sportliene pagaidām neizpauž.

Birkas: