“Africa Eco Race 2018”: pirmajā etapā bez pārsteigumiem

Africa Race 2018_I_Starts

Kamēr Peru galvaspilsētā Limā prioritārā Dakar Rally 2018 dalībnieki vēl tikai gatavojas uzsākt savas cīņas, alternatīvajā rallijreidā Africa Eco Race 2018 otrdien, 2.janvārī jau aizvadīts pirmais no paredzētajiem divpadsmit ātrumposmiem. Sensāciju nav – automobiļu konkurencē uzvarēja Krievijas ekipāža Vladimirs Vasiļjevs/Konstantīns Žiļcovs, bet motociklu ieskaitē ātrākais bija itālietis Paolo Čeči.

Lai arī simboliskais Africa Eco Race starts tika dots jau 31.decembrī Monako, sacīkstes reāli sākās tikai Marokā – Vidusjūras piekrastē esošajā Nadoras pilsētā. Sportistiem jau pirmajā dienā bija jāveic vairāk nekā 600 km garš etaps, tomēr lielakā distances daļa tika aizvadīta pārbrauciena režīmā par šoseju.

Iesildīšanās ātrumposms bija tikai 92 km garš.

Tā segumu veidoja visumā cieta un vietām piedevām arī akmeņaina Marokas grunts.

K.Žiļcovs (no kreisās) un V.Vasiļjevs uz starta estakādes Monako

K.Žiļcovs (no kreisās) un V.Vasiļjevs uz starta estakādes Monako

Kā jau bija gaidāms, apvienotajā vieglo un kravas automobiļu ieskaitē pirmajā etapā uzvaru guva Krievijas rallijreidu saimniecības līderi Vasiļjevs/Žiļcovs (Mini/T1). Viņi bija trīs minūtes un sešas sekundes ātrāki nekā Francijas ilggadīgā rallijreidu ekipāža Paskāls Tomase/Paskāls Laroks, kuri startē ar “Optimus” (T1) bagiju. Trešo rezultātu, atpaliekot no līderiem gandrīz par piecarpus minūtēm, sasniedza kravas auto “Iveco” (T4) ekipāža, kuras pilots ir plaši pazīstamais holandietis Žerārs de Rojs – divkārtējs Dakar Rally uzvarētājs.

Žerāra De Roja ekipāža un viņu "Iveco"

Žerāra De Roja ekipāža un viņu “Iveco”

Latvijas komandas “RE Autoclub” aprūpētie krievi Aleksejs Titovs/Andrejs Rusovs (Ford/T2) ieņēma 24.vietu, taču viņi bija ātrākie T2 jeb production car klases ieskaitē. Savukārt lietuvieši Gints Petrus/Povils Valaitis (Desert Warrior/T1) 52 finišējušo ekipāžu konkurencē ierindojās 43.vietā.

„Pirmais etaps ir labi aizvadīts. Marokas ceļi ir lieliski. Ir pagājis krietns laiks, kopš neesam startējuši sacensībās, tādēļ bija ļoti patīkami iesildīties. Auto darbojas labi. Mēs bijām ātri, taču vienlaikus arī uzmanīgi,” pēc finiša sacīja uzvarētāju pilots Vladimirs Vasiļjevs.

Interesanti, vai gados jaunākajam Paolo Čeči izdosies uzveikt veterānu Ulevalseteru

Interesanti, vai gados jaunākajam Paolo Čeči izdosies uzveikt veterānu Ulevalseteru

Starp motociklistiem ātrākais bija pie favorītiem pieskatāmais Paolo Čeči (KTM). Čeči ir vairākkārt startējis arī Dakar Rally un 2010. un 2015.gadā tur ierindojās 14.pozīcijā. Atpaliekot par 2 minūtēm un 19 sekundēm, otro vietu ieņēma sacensību galvenais favorīts, norvēģu veterāns Pals Anderss Ulevalseters (KTM). Savukārt trešo ātrāko laiku uzrādīja krievs Dmitrijs Agoškovs (KTM), kurš līderim zaudēja gandrīz četras minūtes. Finišu sasniedza 35 motobraucēji.

Africa Race 2018 un dāmas

Starp nedaudzajām sievietēm, kuras piedalās Africa Race 2018, īpašu uzmanību pelna Elisabete Žasintu – Portugālē ļoti populāra dāma. Savulaik bijusi viena no labākajām enduro motobraucējām Eiropā. Arī Dakar Rally vispirms iekarojusi ar motociklu, bet velāk – 2003.gadā uzsāka kravas automobiļu pilotes karjeru. Žasintu ir vienīgā sieviete, kurai pie kravas auto stūres savas klases ieskaitē izdevies uzvarēt kādā no Dakar Rally ātrumposmiem. Tas notika 2009.gadā, bet jau pēc gada Elisabete atgriezās Āfrikā un kopš tā laika ik gadu ir starp Africa Race vadošo kravas auto pilotēm. Šī gada sacensībās atklāšanas etapā Žasintu ekipāža ierindojās 16.vietā un uzrādīja piekto rezultātu T4 klases konkurencē.

Elisabete Žasintu

Elisabete Žasintu

Divas dāmas šogad Āfrikas rallijreidā piedalās ar motocikliem. Abas francūzietes – blondā Žulī Vannekena un brunete Lidija Truglio Bomona. Abas izmanto 450 kubikcentimetru motociklus. Pirmā stūrē “KTM Rally Replica”, otrā “Honda CRF”.

Rallijreidā piedalās vēl vairākas francūzietes. Sofī Hamis ir ar “Can-Am” bagiju startējošā tautieša Loica Bonevī stūrmane, bet Merlēna Vidāla un Rabha Žuljēna tādus pat pienākumus pilda ģimenes ekipāžās.

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.